خانه / مطالب داغ تفریحی / بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

 

استاد جمشید مشایخی،هنرپگیشه ی پیشکسوت کشورمان که چندیست در بیمارستان بستری بوده و بخاطر چسبندگی روده در تیرماه امسال مورد عمل جراحی قرار گرفته است این روزها از حال مساعدی برخوردار نیست . استاد مشایخی از بازیگران بزرگ و نام دار ایران زمین هستند، امروز بیوگرافی و تصاویر این شخصیت سینمایی برجسته را مرور می‌کنیم، در حال حاضر حال و احوالات ایشان مساعد نیست ما همه ی از درگاه خداوند بخشنده برای ایشان تقاضای سلامتی داریم.با ماددر ایران ناز همراه باشید.

 

بیوگرافی جمشید مشایخی

 

جمشید مشایخی زادۀ ۵ آذر ماه ، سال ۱۳۱۳ در شهر تهران، بازیگر است. دارای تحصیلات ناتمام در رشته تئاتر است از بازیگران پرکار قبل از انقلاب است، سفر سلامت و بینایی می باشد و نشان درجه یک فرهنگ و هنر را گرفته است. اصالت استاد به تنکابن مازندران بر میگردد.

 

بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

 

به گزارش ایران نازجمشید مشایخی در منطقه اي بنام پارچین تهران به دنیا آمده است. پدرش تحصیل کرده کشور آلمان و سوئد بودو بعنوان افسر شیمست در کارخانه شیمیایی ارتش کار میکرد و مادرش نیز خانه دار بود.

 

خواهر و برادران جمشید مشایخی

 

فرزند اول خانواده من هستم، بعد علی، فرهاد، مریم، لیدا، امیر و ویدا که من و علی در ایرانیم، فرهاد در ایالات امریکا و بقیه در اتریش زندگی میکنند.

 

جمشید مشایخی و علاقه به هنر در کودکی

 

علاقه ام به هنر از همان دوران نوجوانی شروع شد. زمانی که در کلاس پنجم ابتدایی درس می خواندم؛ نمایشنامه مینوشتم، کارگردانی میکردم ودر کنار بچه هاي محله بازی می‌کردیم.

 

بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

 

جمشید مشایخی و اکبر عبدی

 

جمشید مشایخی و سربازی و استخدام

 

به مدت ۲ سال در ارومیه خدمت سربازی کردم ودر سال ۱۳۳۶ وقتی پایان خدمت گرفتم از طریق دوست دایی ام به اداره هنرهای دراماتیک معرفی شدم. بعد از اجرای یک نمایشنامه من نخستین کسی بودم که در اداره هنرهای دراماتیک استخدام شدم.

 

شروع حرفه اي جمشید مشایخی

 

بعنوان بازیگر حرفه اي کارم از برنامه نمایشی کانال سوم تلویزیون که غیر دولتی بود شروع شد، اما به‌صورت جدی از سال ۱۳۴۹ با فیلم کوتاه جلد مار کارم را آغاز کردم.

 

بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

 

همسر جمشید مشایخی گیتی رئوفی

 

ماجرای ازدواج جمشید مشایخی با دختر عمه

 

جمشید مشایخی درسال ۱۳۳۶ با دختر عمه خود گیتی افروز رئوفی ازدواج کرد، این زوج صاحب سه فرزند بنام هاي نادر «رهبر ارکستر و آهنگساز»، نازنین «معلم در کشور آمریکا» و سام شدند.

 

بیوگرافی گیتی رئوفی همسر جمشید مشایخی

 

همسر جمشید مشایخی به گزارش ایران ناز: بطور معمول همیشه جمشید به من هدیه میدهد، اما در مجموع فکر میکنم بهترین هدیه اي که به هم دیگر و به جامعه داده ایم تربیت سه فرزند به نام هاي نادر، نغمه و سامان است که هر سه موجب افتخارمان هستند. از نظر من بزرگ ترین وظیفه یک زن و مرد تربیت فرزندان صالح است.جمشید نمی‌گذارد به پشت صحنه فیلمهایش بروم

 

من گیتی افروز رئوفی هستم، پدرم افسر شهربانی بود. سال ۱۳۱۵ در قزوین به دنیا آمده ام و دارای دو فوق دیپلم در رشته هاي طبیعی و خانه داری هستم، بچه که بودم به همراه پدر و مادر و برادر و خواهرهایم به تهران آمدیم.

 

در دبستان و دبیرستان پروین اعتصامی تحصیل کردم. پدرم مردی بسیار سخت گیر و متعصب بودو من هر موقع برای کارهای ضروری از خانه بیرون می رفتم پدرم به برادرم مرحوم گرشا رئوفی ماموریت می داد تا همراهم بیاید تا تنها نباشم.

 

من طی تمام سال هاي زندگی مشترک، جمشید را مثل فرزندم تر و خشک کرده ام و بارها به او گفته ام تو مثل بچه بزرگ من هستی. من خیلی دوست داشتم که پشت صحنه فیلم ها یا سریال ها را ببینم، اما هر بار خواسته ام رابا جمشید در بین گذاشتم،به من گفت:اگر تو پشت صحنه بیایی، من فکر می‌کنم در خانه ام، تو گیتی هستی و من جمشید هستم،در نتیجه پرسوناژ یادم میرود. بهمین خاطر تا حالا، فقط دوبار سر صحنه فیلم برداری رفته ام.

 

من شوخ طبع هستم و باوجود آنکه اینروزها روحیه ام خراب است وقتی می‌بینم جمشید به خاطر گرفتاری ها و مشکلات حرفه اش کسل یا ناراحت است و اخم هایش درهم رفته با او شوخی کنم و حرف هاي شیرین می‌زنم تا ازآن حالت بیرون بیاید و لبخند روی لب هایش بنشیند.

 

کتکی که از پدر خوردم

 

پدرم افسر شهربانی بود. پدرم مردی بسیار سخت گیر و متعصب بود. یک روز پدرم از محل کارش که در اداره شهربانی بود، سر زده به خانه آمد و همین که خنده مرا که آن موقع ده-یازده ساله بودم،شنید، به شدت خشمگین شد، کتکم زد و گفت:صدای هیچ زن و دختری نباید از خانه بیرون برود.

 

یکی از تیمسارهای ارتش که همسایه ما بود دختری به نام نسرین داشت.من به دیدنش می رفتم و با او صحبت میکردم پدرم دو مرتبه مرا در انتهای کوچه با او دید یک روز به خانه آمد و گفت؛ دخترم با نسرین کاری داشتی؟ گفتم؛ بله می‌خواستم درباره درس چند سوال از او بپرسم، پدرم با قاطعیت گفت: از تو خواهش میکنم دم در نرو، گفتم؛چشم! چند روز گذشت باز نسرین مرا صدا کرد.

 

از بدشانسی باز پدرم از راه رسید و مرا دید و با خشم گفت؛ مگر من به تو نگفتم توی کوچه نرو؟ دوباره مرا کتک زد و گفت، تورا کتک زدم که تا وقتی ازدواج نکرده اي، دیگر دم در نروی، همین حالا اگر دم دربایستی، مردم میگویند برای شوهر پیدا کردن دم در آمده است!

 

جمشید مشایخی پسر دایی من است

 

جمشید مشایخی پسر دایی من است. مایل به ازدواج با جمشید نبودم و عقیده داشتم او نمیتواند در آینده همسر خوبی برایم باشد. یک روز جمشید با برادرش به خواستگاری آمد و فردای آن روز به همراه مادر و خواهرهایش آمدند و روزبعد باز خودش و پدرش و فردای آن روز خودش با عمه اش آمدند،اما چقدر اشتباه می‌کردم که تمایل به ازدواج با او نداشتم چون تمام حرف هایي که امروز در عین پختگی میزند، آن روزها در سن ۲۴ سالگی می زد.

 

بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

 

عکس جوانی جمشید مشایخی

 

من و جمشید مانند تمام زن و شوهر ها گاهی هم دعوایمان می‌شود و به خاطر موضوعی دو سه دقیقه باهم مشاجره می‌کنیم، اما تا حالا اتفاق نیفتاده که با هم دیگر قهر کنیم. وقتی اختلاف بین ما به وجود می‌آید، یک مقدار من کوتاه می‌آیم و یک مقدار هم جمشید و خیلی زود همه ی چیز را فراموش میکنیم.

 

اگر زنی که ازدواج کند، بخود بقبولاند مالک شوهرش نیست بلکه شوهرش شریک زندگی او است و اشتباهات سهوی شوهر اش را نادیده بگیرد و مرد هم همین طور بیندیشد، زندگی مشترک شیرین و لذت بخش میشود. به خصوص در زندگی هاي مشترکی که زن و شوهر یا یکی از انها هنرمند است این اصل باید بیشتر رعایت شود.چون هنرمند متعلق به مردم است و باید به خواسته هاي مردم احترام بگذارد.

 

مهریه ام فقط یک شاخه گل میخک سفید بود

 

یک روز به مطب دندان دکتری رفته بودم. دو خانم جوان که در مطب بودند با دیدن جمشید ذوق زده شدند و یکی از آنها به دوستش گفت:مریم برو دوربین عکاسی را از داخل خودرو بیاور تا با آقای مشایخی عکس بگیریم. دوستش با عجله رفت و کمی بعد در حالی‌که دوربین عکاسی در دست داشت برگشت و هردو با جمشید عکس گرفتند، این نوع رفتار مردم با جمشید برای من نه فقط پذیرفتنی است، بلکه غرور انگیز هم هست.

 

افتخار می‌کنم که همسر چنین مردی هستم. یک روز پدر شوهرم، در مورد مهریه از من سوال کرد. من سکوت کردم. پدر شوهرم رو به جمشید گفت:خودت مهریه همسرت را تعیین کن، جمشید شماره یک را نوشت و مقابل آن نوشت به اضافه ۱۰۰هزار صفر. من اما، گفتم که دوست دارم مهریه ام فقط یک شاخه گل میخک سفید باشد.

 

مبارزه با سرطان جمشید مشایخی

 

سال‌ها پیش پس از درد معده پزشکان متوجه سرطان میشوند و احتمال زنده ماندش را کم میدانند اما در نهایت با عمل جراحی ۳۵ درصد روده را بر می دارند و استاد دوباره سلامتی خودرا بدست می آورد.

 

رانندگی و ماشین

 

درسال ۴۹ بود که رانندگی میکردم و یه ماشین آریا داشتم، مدتی هم پژو ۲۰۶ و ریو داشتم و البته خودم رانندگی نمی‌کنم و بیشتر پسرم سام می‌راند.

 

بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

 

جمشید مشایخی درکنار نوه و پسرش

 

سفیر سلامت

 

مشایخی درسال ۱۳۹۳ بعنوان سفیر بینایی و چشم ودر سال ۹۴ بعنوان سفیر سلامت وزارت بهداش و علوم دکتری تهران معرفی شد.

 

بازیگران مورد علاقه

 

خیلی خسرو شکیبایی را دوست داشتم و دارم، پرویز پرستویی خیلی قوی است ودر جوان تر ها هم شهاب حسینی را خیلی دوست دارم.

 

کارهای مورد علاقه

 

نمی‌توانم از بین کارهای انتخاب کنم اما فیلمهای احتجاب، پادشاه صاحبقران، قیصر، سوته دلان، کمال الملک، پدر بزرگ و آوار را بیشتر دوست دارم.

 

مستند زندگی جمشید مشایخی

 

مستند زندگینامه جمشید مشایخی درسال ۱۳۸۵ به کارگردانی الهام قره خانی و امیر مهرتاش مهدوی با حضور ۶۵ هنرمند و با گویندگی پرویز پرستویی ساخته شده است.

 

عمل جراحی دوباره جمشید مشایخی

 

بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

 

استاد جمشید مشایخی که از ۱۳ تیرماه بدلیل ضعف جسمانی و مشکلات گوارشی در بیمارستان بستری بود، روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه بنا به تشخیص دکتر بدلیل چسبندگی روده تحت عمل جراحی قرار گرفت. وضعیت عمومی او رضایت بخش نمی باشد.

 

و در آخر فیلم ها و سریال های جمشید مشایخی

 

سینما:

چک ۱۳۹۰

جرم ۱۳۸۹

سیزده ۵۹ ۱۳۸۹

زمهریر ۱۳۸۸

یک گزارش واقعی ۱۳۸۷

نسکافه داغ داغ ۱۳۸۵

این ترانه عاشقانه نیست ۱۳۸۴

یک بوس کوچولو ۱۳۸۴

پل سیزدهم ۱۳۸۳

بله برون  ۱۳۸۲

شمعی در باد ۱۳۸۲

آبادان ۱۳۸۱

بانوی من ۱۳۸۱

چشمان سیاه ۱۳۸۱

خانه اي روی آب ۱۳۸۰

کاغذ بی خط ۱۳۸۰

بادام هاي تلخ ۱۳۷۶

تهران روزگار نو ۱۳۷۸

کمیته مجازات ۱۳۷۷

تنها ۱۳۷۶

رقیب دل ۱۳۷۵

اعاده امنیت ۱۳۷۴

درود به انتظار ۱۳۷۴

اشک و لبخند ۱۳۷۳

چون ابر در بهاران ۱۳۶۹

گالان ۱۳۶۹

ملک خاتون ۱۳۶۹

دخترک کنار مرداب ۱۳۶۸

رانده شده ۱۳۶۸

سرب ۱۳۶۷

شاخه هاي بید ۱۳۶۷

تحفه ها ۱۳۶۶

سایه هاي غم ۱۳۶۶

سیمرغ ۱۳۶۶

مکافات ۱۳۶۶

تصویر آخر ۱۳۶۵

حریم مهرورزی ۱۳۶۵

سراب ۱۳۶۵

طلسم ۱۳۶۵

ملاقات ۱۳۶۵

آوار ۱۳۶۴

پدربزرگ ۱۳۶۴

ستاره دنباله دار ۱۳۶۴

گردباد ۱۳۶۴

گم شده ۱۳۶۴

پیراک ۱۳۶۳

گل هاي داوودی ۱۳۶۳

تفنگدار ۱۳۶۲

خانه عنکبوت ۱۳۶۲

کمال الملک ۱۳۶۲

دادا ۱۳۶۱

گفت هرسه نفرشان ۱۳۵۹

سوته دلان ۱۳۵۶

شارلوت به بازارچه می‌آید ۱۳۵۶

ماهی ها در خاک می میرند ۱۳۵۶

بت شکن ۱۳۵۵

ماه عسل ۱۳۵۵

ذبیح ۱۳۵۴

صدای صحرا ۱۳۵۴

آب ۱۳۵۳

شازده احتجاب ۱۳۵۳

بی حجاب ۱۳۵۲

لعنت ۱۳۵۲

آب نبات چوبی ۱۳۵۱

اتل متل توتوله ۱۳۵۱

با شرف ها ۱۳۵۱

پدر که ناخلف افتد ۱۳۵۱

چشمه ۱۳۵۱

مطرب ۱۳۵۱

آسمون بی ستاره ۱۳۵۰

پل ۱۳۵۰

سه تا جاهل ۱۳۵۰

شکار انسان ۱۳۵۰

مردان خشن ۱۳۵۰

پسر زاینده رود ۱۳۴۹

جوانی هم عالمی دارد ۱۳۴۹

طلوع ۱۳۴۹

قیصر ۱۳۴۸

گاو ۱۳۴۸

خشت و آینه ۱۳۴۴

تلویزیون:

۱۳۹۱ تله فیلم نخستین باران پائیزی

۱۳۹۰ تله فیلم مأموریت غیر ممکن

۱۳۸۹ ستایش

۱۳۸۹ تبریز در مه

۱۳۸۸ تله فیلم غریبه ها

۱۳۸۷ پنهان، اما آشکار

۱۳۸۵ آخرین گناه

۱۳۸۴ بوی گلهای وحشی

۱۳۸۴ عشق گم شده

۱۳۸۳-۱۳۸۴ پیله هاي پرواز

۱۳۸۲ مهمانپذیر طوبی

۱۳۸۱ بدون شرح

۱۳۷۸-۱۳۸۱ روشنتر از خاموشی

۱۳۸۰ هفت گنج

۱۳۷۹ سیمای پنهان آب مجری

۱۳۷۸ مادر

۱۳۷۸ شب‎زدگان

۱۳۷۷ راه سوم

۱۳۷۴-۱۳۷۶ پهلوانان نمی میرند

۱۳۷۵ بهشت گم شده

۱۳۷۴ عیاران

۱۳۷۴ درود به انتظار

۱۳۷۳ هدف گم شده

۱۳۷۳ بازگشت به خانه

۱۳۷۲ سنگ و شیشه

۱۳۷۲ باغ گیلاس

۱۳۷۲ تاریخ روابط ایران و انگلیس

۱۳۷۱ بیا تا گل برافشانیم

۱۳۷۰ امام علی

۱۳۷۰ مهمان

۱۳۶۹ پیک سحر

۱۳۶۸ چراغ خانه

۱۳۶۶-۱۳۶۸ با سلسله حکمت

۱۳۵۸-۱۳۶۶ هزاردستان

۱۳۶۴ پاییز صحرا

۱۳۵۶ مستنطق

۱۳۵۵-۱۳۵۶ طلاق

۱۳۵۴ پادشاه صاحبقران

۱۳۵۲-۱۳۵۳ گذر خلیل ده مرده

۱۳۵۲-۱۳۵۳ داستانهای مولوی

 

بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

The post بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان appeared first on ایران ناز.


لینک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

چگونه کسی که عاشقش بودیم را برای همیشه فراموش کنیم؟

چگونه کسی که عاشقش بودیم را برای همیشه فراموش کنیم؟   چگونه کسیکه عاشقش بودیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *