چگونه از رمز عبور قدرتمند استفاده کنیم؟

رمز عبور قدرتمند

استفاده از رمز عبور قدرتمند بسیار مهم است. اگر کسی رمز عبور شما را بداند تمامی اطلاعات مهم و حساس مربوط به شما را با نام و اعتبار شما بدست خواهد آورد. مواردی که بیشتر مورد سوء استفاده قرار می گیرند عبارتند از: دستبرد به حساب های بانکی، دسترسی به ایمیل افراد، استفاده از اعتبار شخص در معاملات آنلاین و… . برای جلوگیری از این دستبردها بهترین راه استفاده از یک رمز عبور قدرتمند است.

مانند رشته ای از حروف تصادفی. اما به یاد داشتن حروف تصادفی خیلی سخت است. بنابراین شما می توانید، یک رشته تصادفی از کاراکترها را بر اساس یک جمله ایجاد کنید که بتوانید به یاد داشته باشید اما حدس زدن آن برای دیگران سخت باشد. برای داشتن یک رمز عبور مطمئن موارد زیر را رعایت کنید:

     - رمز عبور شما حداقل ۸ کاراکتر باشد.

     - از اسامی خود یا اطرافیان به عنوان رمز عبور استفاده نکنید.

     - از شماره تلفن، شماره دانشجویی، کد ملی، تاریخ تولد و… به عنوان رمز عبور استفاده نکنید. چون این اعداد به راحتی توسط دیگران بدست می آید.

     - از ترکیب حروف، اعداد و کاراکترهای خاص استفاده کنید.

     - جای اعداد و حروف و کاراکترها را با یکدیگر عوض کنید. مانند P@$sw0rd

     - از انتخاب رمز عبور ساده اجتناب کنید. رمزهای عبوری مانند ’۱۲۳۴۵۶۷۸۹′ و ‘abcdefg’ و… اصلا مطمئن نیستند.

اگر در اینترنت جستجویی کنید برنامه های زیادی را برای تولید رمز عبور تصادفی پیدا می کنید. در اینجا یک برنامه Portable برای ایجاد رمز عبور تصادفی به شما معرفی می کنم. این برنامه یک قسمت هم برای تست رمز عبور دارد. برای دانلود برنامه PC Tools Password Utilities اینجا کلیک کنید. دقت داشته باشید برای ورود به سایت این برنامه حتما باید از VPN استفاده کنید.

Password Generator

اگر می خواهید از یک منبع معتبر آنلاین استفاده کنید سایت مایکروسافت را به شما معرفی می کنم. Microsoft Password Checker به شما کمک می کند تا متوجه شوید آیا رمز عبور شما قدرتمند است یا خیر. برای ورود به صفحه Password Checker مایکروسافت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

Microsoft Password Checker


Comments are closed.