انتشار مقاله مایکروسافت درباره Malware

انتشار مقاله مایکروسافت درباره Malware

Malware (نرم افزار مخرب)، همانطور که همه می دانیم، نرم افزاری است که برای وارد کردن خسارت به کامپیوتر کاربران، سرورها و یا شبکه ها طراحی شده است. از جمله اهداف بدافزارها آسیب به کاربران کامپیوترها از طریق دزدی اطلاعات حساس و محرمانه و یا کلاهبرداری های مختلف می باشد. کرم ها، تروجان ها، ویروس ها و… از شایع ترین بدافزارها محسوب می شوند.

Malware در دهه ۱۹۸۰ و با برنامه هایی مانند بوت سکتور Brain در سال ۱۹۸۶ و کرم Morris در اینترنت توزیع شده در سال ۱۹۸۸ شناخته شد. این ویروس ها برای اهداف مخربی طراحی شده بودند. کسانی که از کامپیوترهای آلوده استفاده می کنند ممکن است پیغام های عجیب و غریبی دریافت کنند. نرم افزارهای Malware اوایل به دنبال کسب معروفیت و احترام در دنیای زیرزمینی هکرها بودند. امروزه، مجرمان حرفه ای برای انجام کار خود از برنامه نویسان ویروس استفاده می کنند.

این مقاله مایکروسافت به مباحثی همچون منشا بدافزارها، ماهیت در حال تحول نرم افزارهای مخرب، نرم افزارهای مخرب به عنوان یک اقتصاد سایه و… پرداخته است. در این مقاله تیمی از محققان بدافزارها در (Microsoft Malware Protection Center (MMPC (مرکز حفاظت از بدافزار مایکروسافت) معرفی شده است که کمک می کنند تا کامپیوترها و سیستم ها از بدافزارهای ناخواسته ای که در سراسر جهان وجود دارد محافظت شوند.

دانلود: Malware Research


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. سلام ازکلیه وبلاگ شمادیدن کردم عالی بودممنون