۱۰ میانبر صفحه کلید مفید در ویندوز ۷

10 میانبر صفحه کلید مفید در ویندوز 7

بعضی وقت ها برای استفاده سریعتر از محیط ویندوز باید از صفحه کلید استفاده کنید. اکثر کاربران فکر می کنند با استفاده از موس می توان سریعتر کار کرد. اما اگر کلیدهای میانبر را بشناسیم با سرعت بیشتری برنامه ها را اجرا خواهیم کرد. در این پست قصد دارم ۱۰ کلید میانبر مفید را معرفی کنم.

Win+1, 2, 3, 4: برای اجرای برنامه های Pin شده به Taskbar از این کلید میانبر استفاده کنید. برای اجرای اولین برنامه از سمت چپ کلید Win+1 را فشار دهید.

Taskbar

Alt+Esc: این میانبر مانند میانبر Alt+tab عمل می کند و بین برنامه ها Switch می کند. اما با این تفاوت که تنها بین برنامه هایی که Minimize نشده اند Switch می کند.

Win+T: از این میانبر برای Switch کردن بین برنامه های Pin شده در Taskbar استفاده می شود. درست مثل زمانی که شما موس را روی این برنامه ها قرار داده اید. با کلید Space یا Enter هم می توانید برنامه را اجرا کنید.

Taskbar

Win+Pause/Break: این میانبر صفحه System Properties را برای شما نمایش می دهد. اگر از لپ تاپ استفاده می کنید از کلید میانبر Fn+Win+Pause/Break استفاده کنید.

System Properties

Alt+Enter: برای مشاهده کادر محاوره ای Properties فایل ها و پوشه ها از این میانبر استفاده کنید.

Shift+F10: این میانبر عمل راست کلیک بر روی فایل ها و پوشه ها را انجام می دهد.

Ctrl+Shift+Esc: اگر می خواهید پنجره Task Manager را مشاهده کنید از این میانبر استفاده کنید.

Task Manager

F2: برای تغییر نام فایل ها و پوشه های از این میانبر استفاده کنید.

F3: این میانبر یک پنجره باز می کند و Focus را بر روی کادر Search قرار می دهد. اگر در مرورگر هم این کلید را بزنید کادر جستجوی مرورگر را باز می کند.

F4: زمانی که یک پنجره ویندوز باز است با فشار این کلید Focus روی نوار آدرس قرار می گیرد و شما می توانید آدرس مورد نظر خود را وارد کنید.

 


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Responses

  1. سلام سایتتون خوب بودخوبتر شده،این مطلبتون عالی بود.
    موفق باشید.

  2. سلام من از مطالب راضی بودم مرسی خوب بود