جزئیات ویژگی Picture Password مایکروسافت

جزئیات ویژگی Picture Password مایکروسافت

این قابلیت به کاربران ویندوز ۸ این امکان را می دهد تا یک تصویر را انتخاب کنند و با حرکات انگشت خود بر روی تصویر الگوهای مختلفی را برای ورود به سیستم ایجاد کنند.

ابتدا کاربر یک تصویر را انتخاب می کند. سپس تصویر تبدیل به یک شبکه یا Grid می شود. ابعاد طولانی تصویر به ۱۰۰ قسمت تقسیم می شود و ابعاد کوچک هم به همان مقیاس تقسیم خواهند شد تا شبکه ایجاد شود تا بر اساس آن کاربر حرکات انگشت خود را رسم کند. این شبکه مختصات X,Y را ذخیره می کند. در راه اندازی Picture Password اگر از خط استفاده کنید مختصات ابتدا و انتهای خط ذخیره می شود. برای دایره نیز اطلاعات مربوط به شعاع و مرکز دایره ذخیره خواهند شد. زمان ورود به سیستم با استفاده از Picture Password حرکت انگشت دست با الگویی که در زمان راه اندازی Picture Password ذخیره شده است مقایسه می شود.

توجه داشته باشید که Picture Password مکانیزمی برای ورود به سیستم است که جدا از وارد کردن رمز عبور متنی برای ورود به سیستم کار می کند. این مکانیزم جایگزین وارد کردن رمز عبور متنی نیست. شما تا ۳ بار می توانید الگوی خود را برای ورود به سیستم وارد کنید و اگر هر ۳ بار الگوی شما اشتباه بود حساب کاربری برای مدت زمانی مشخص مسدود خواهد شد.


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

 1. سلام
  تشکر از شما سعید جان گل بابت این وب سایت عالیتون
  اولا یه خسته نباشید هم بگم
  دوما
  این روش چیزه خوبیه
  ولی همون طور که خودت میدونی ویندوز ۸ به صورت پیشفرض قابلیت تشخیص چهره را برای سیستم های دارای وب کم و به خصوص لب تاپ ها داره
  من کل اینترنت رو زیرو رو کردم و نتونستم بفهمم این رو باید از کجا استفاده کنم
  من برای لب تاپ میخوام
  و همین طور پیشفرض خود ویندوز ۸ باشه
  میتونی راه نماییم کنی که چه کنم درست بشه ؟
  ممنون میشم
  باتشکر از شما