مقایسه ۵ مرورگر برتر

مقایسه 5 مرورگر برتر

جنگ و رقابت میان مرورگرها از روزی شروع شد که Internet Explorer جایگزین Netscape’s Navigator شد. بعد از آن مرورگر Firefox به رقیب اصلی Internet Explorer و شرکت مایکروسافت تبدیل شد. امروز شاهد آن هستیم که Google Chrome تبدیل به چالشی بزرگ برای Firefox و Internet Explorer شده است. امروز قصد دارم مقایسه ای بین ۵ مرورگر برتر را داشته باشیم. شما می توانید در نظر سنجی ما هم شرکت کنید.

امروز شاهد آن هستیم که تمامی مرورگرها در نسخه های جدید خود با افزایش سرعت و اضافه کردن تابع های مختلف به مرورگر سعی می کنند از رقیبان خود پیشی بگیرند. هرچند مرورگر Internet Explorer همچنان بیشترین استفاده را در میان کاربران در دنیا دارد. البته یکی از دلایل عمده آن این است که بسیاری از کاربران نمی دانند چگونه این مرورگر را از ویندوز پاک کنند.

مقایسه مرورگرها:

در تصویر زیر می توانید به طور کامل مشخصات و ویژگی های مرورگرها را مشاهده کنید:

مقایسه 5 مرورگر برتر

کدام مرورگر بهتر است؟

مرورگر کروم به دلیل Cache کردن صفحات از سرعت بالایی برخوردار است. به همین دلیل در حال افزایش طرفداران خود است. همچنین کروم نسبت به سایر مرورگرها از افزونه های بیشتری برای حفظ امنیت برخوردار است. از مرورگرهای Safari  و Opera کمتر استفاده می شوند و چندان رقیب مهمی برای ۳ مرورگر دیگر به حساب نمی آیند. فایرفاکس که تلاش می کند با افزایش قابلیت های جدید و عرضه نسخه های به روز بازار مرورگرها را در دست بگیرد از کروم و Internet Explorer عقب افتاده است. به نظر من Internet Explorer و اصولا محصولات نرم افزاری مایکروسافت از نظر امنیت قابل اعتمادتر هستند. همچنین در ویندوز ۸ شاهد Internet Explorer 10 هستیم که مطمئنا با عرضه آن شاهد تحول بزرگی در بازار مرورگرها خواهیم بود.

نظرسنجی برای انتخاب بهترین مرورگر:


Comments are closed.