چگونگی غیر فعال کردن صحیح IPv6

پشتیبانی از IPv6 در کنار عرضه ویندوز ویستا و ویندوز سرور ۲۰۰۸ توسط مایکروسافت انجام گرفت. همان طور که می دانید با گسترش روز افزون دسترسی افراد از سراسر جهان به شبکه اینترنت، IPv6 نیز برای پاسخ گویی به این عمل جایگزین IPv4 شده است که به طور پیش فرض فعال است. با این حال شبکه شما می تواند درخواست ویژه اندکی از IP ورژن ۶ داشته باشد که شما با خواندن این مطلب با غیر فعال کردن امن پروتکل IP آشنا می شوید.

باید توجه داشته باشید بر عکس پروتکل های دیگر شما نمی توانید IPv6 را برای یک ارتباط شبکه تان غیر فعال کنید چرا که باز با غیر فعال کردن یک ارتباط بقیه ارتباطات فعال باقی می مانند که این می تواند باعث ایجاد اشکال در کارکرد برنامه های دیگر شود. حال برای رفع این مشکل تنها راه غیر فعال کردن از طریق رجیستری می باشد.

برای شروع کار به منوی Start رفته و برای دسترسی به رجیستری عبارت regedit را تایپ کنید.
بعد از باز شدن پنجره رجیستری به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE, SYSTEM, CurrentControlSet, Services, TCPIP6, Parameters

چگونگی غیر فعال کردن صحیح IPv6

حال بر روی پوشه Parameteres کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه New و سپس (DWORD (32-bit را انتخاب کنید و نام مقدار را عبارت DisabledComponents قرار داده و کلید Enter را بزنید. روی مقدار ساخته شده “DisabledComponents” کلیک راست کرده و گزینه Modify را انتخاب کنید و در آخر در کادر ظاهر شده مقدار عبارت Value data را با FFFFFFFF جایگزین کنید.


Comments are closed.