ساخت حساب کاربری با استفاده از خط فرمان

ساخت حساب کاربری با استفاده از خط فرمان

نحوه ساخت User Account از طریق کنترل پنل را اکثر کاربران کامپیوتر می دانند. آیا می خواهید از طریق دستورات خط فرمان این کار را انجام دهید؟ اگر جواب شما مثبت است پس این راهنما را بخوانید.

ساخت یک حساب کاربری جدید در ویندوز XP و ۷ از طریق کنترل پنل بسیار ساده است. در ویندوز ۸ هم شما می توانید از طریق Metro Control Panel و از بخش Users این کار را انجام دهید. اما اگر بخواهیم ساخت و حذف حساب های کاربری را به سرعت انجام دهیم، می توان از طریق خط فرمان این کار را انجام داد. توجه داشته باشید برای یک مدیر شبکه بسیار اهمیت دارد که به دستورات خط فرمان تسلط کافی داشته باشد.

 ساخت حساب کاربری با استفاده از خط فرمان:

کلید ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود. عبارت cmd را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید. برای ساخت یک حساب کاربری جدید از دستور زیر استفاده کنید:

net user username password /add

ساخت حساب کاربری با استفاده از خط فرمان

در دستور بالا به جای کلمه username نام حساب کاربری و به جای عبارت password رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید. (مطابق شکل بالا)

حذف حساب کاربری با استفاده از خط فرمان:

برای حذف یک حساب کاربری از دستور زیر استفاده کنید:

net user username /delete

حذف حساب کاربری با استفاده از خط فرمان

در دستور بالا به جای کلمه username نام حساب کاربری را وارد کنید که می خواهید Delete شود.

به این نکته توجه داشته باشید که فقط با حساب کاربری Admin می توانید از این دستور استفاده کنید. در غیر این صورت پیغام Access denied را مشاهده خواهید کرد.


Comments are closed.