مصرف حافظه کمتر در ویندوز ۸

مصرف حافظه کمتر در ویندوز 8

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی شرکت مایکروسافت، در ویندوز ۸ میزان حافظه رم مصرفی نسبت به ویندوز ۷ کمتر است. هدف گذاری مایکروسافت از ابتدا به این صورت بود که System requirement یا حداقل سخت افزار مورد نیاز در ویندوز ۸ همانند ویندوز ۷ باشد. فقط با انجام یک آزمایش ساده مشخص می شود حافظه رم کمتری در ویندوز ۸ مصرف می شود.

شرکت مایکروسافت آزمایشی را انجام داده که در آن مشخص می شود تفاوت حافظه رم مصرف شده در ویندوز ۸ نسبت به ویندوز ۷ چیزی حدود ۱۰۰MB است. اگر شما ویندوز ۸ را بر روی یک کامپیوتر با ۱GB حافظه رم نصب کنید، ۲۸۱MB از حافظه را مصرف می کند. اما اگر ویندوز ۷ را بر روی همین کامپیوتر نصب کنید ۴۰۴MB را مصرف می کند.

این آزمایش را طور دیگری نیز می توان انجام داد. من بر روی لپ تاپ خودم که ۱GB رم دارد، ویندوز ۷ را نصب کردم و بعد از آن دو برنامه سنگین را اجرا کردم. همزمان چند صفحه وب را نیز باز کردم. خیلی زود ویندوز ۷ Crash کرد. بعد از آن نسخه پیش نمایش ویندوز ۸ را نصب کردم و مجدد دو برنامه سنگین را اجرا کردم و چندین صفحه وب را نیز باز کردم اما ویندوز ۸ بدون هیچ مشکلی کار می کرد.

از جمله دلایلی که ویندوز ویستا محبوبیتی را کسب نکرد می توان به مقدار زیاد حافظه مصرفی در آن اشاره کرد که ویندوز را کند می کرد. اما حالا مایکروسافت با کم کردن حافظه رم مصرفی در ویندوز ۸ گام بسیار بزرگی را برداشته است.


Comments are closed.