حذف پروفایل شبکه های وایرلس در ویندوز ۷

حذف پروفایل شبکه های وایرلس در ویندوز 7

در این مقاله چگونگی حذف مشخصات شبکه های وایرلس در ویندوز ۷ را یاد می گیرید.

ممکن است که شما در مکان های مختلف به شبکه های بیسیم متصل شوید. بعد از برقراری هر اتصال وایرلس مشخصات آن شبکه در کامپیوتر شما ذخیره می شود. مطمئنا با حذف مشخصات شبکه های وایرلسی که از آنها استفاده نمی کنید می تواند در مدیریت پروفایل شبکه های وایرلس به شما کمک کند.

به علاوه شما می توانید از طریق پروفایل یک شبکه وایرلس تنظیمات آن را (SSID، رمز عبور، نوع امنیت و…) تغییر دهید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

# از طریق مسیر زیر پنجره Network and sharing Center را باز کنید:

Start > Control Panel > All Control Panel Items > Network and Sharing Center

پنجره Network and Sharing Center

# از پنل سمت چپ بر روی گزینه Manage wireless networks کلیک کنید.

# پنجره Manage Wireless Networks برای شما نمایش داده خواهد شد. در این پنجره شما می توانید پروفایل تمام کانکشن های شبکه های وایرلس موجود را مشاهده کنید.

مدیریت شبکه های وایرلس

هر کانکشنی که دیگر از آن استفاده نمی کنید را انتخاب کرده و بر روی Remove کلیک کنید تا پروفایل آن حذف شود.

نکته ۱: از طریق همین پنجره شما می توانید مشخصات یک شبکه وایرلس جدید را با کلیک بر روی Add اضافه کنید.

نکته ۲: اگر آیکن کنار پروفایل دو کامپیوتر متصل بهم با اندازه بزرگ بود، یعنی کامپیوترها از طریق یک روتر بهم متصل هستند. اما اگر آیکن با اندازه کوچک بود و کنار آن عبارت ad hoc وجود داشت یعنی کامپیوترها به طور مستقیم و بیسیم به یکدیگر متصل هستند.

نکته ۳: توجه داشته باشید که در پنجره Manage Wireless Networks هر پروفایلی که در ابتدای لیست باشد اولویت بیشتری دارد. برای تغییر اولویت از کلید Move up/Move down استفاده کنید.

اگر شما می خواهید مشخصات یک شبکه وایرلس را تغییر دهید بر روی پروفایل آن دابل کلیک کنید تا پنجره تنظیمات آن برای شما نمایش داده شود.

تنظیمات شبکه وایرلس

تنظیمات شبکه وایرلس