نحوه ساخت Homegroup در ویندوز ۷

در اینجا یاد می گیرید که چگونه در ویندوز ۷ Homegroup بسازید.

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. به مسیر زیر بروید تا وارد پنجره HomeGroup شوید:

Start > Control Panel > Network and Internet > HomeGroup

همچنین شما می توانید در کنترل پنل در زیر دسته Network and Internet گزینه Choose homegroup and sharing options را انتخاب کنید تا پنجره HomeGroup باز شود.

۲. اگر قبلا بر روی کامپیوتر شما Homegroup ساخته نشده باشد پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد. بر روی دکمه Create a homegroup کلیک کنید.

نحوه ساخت Homegroup در ویندوز 7

نکته ۱: اگر قبلا یک Homegroup ساخته شده باشد در مرحله بعد از شما خواسته می شود که یا به Homegroup قبلی Join شوید و یا یک Homegroup جدید بسازید.

نکته ۲: حتما مطمئن شوید که Network Location بر روی Home تنظیم شده باشد در غیر این صورت شما نمی توانید Homegroup بسازید و پیغام زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

نوع شبکه باید بر روی Home تنظیم شده باشد

۳. در این مرحله باید نوع فایل هایی که می خواهید به اشتراک گذاشته شوند را انتخاب کنید. شما می توانید تصاویر، اسناد، موزیک، ویدئو و پرینتر را انتخاب کنید. سپس بر روی Next کلیک کنید.

انتخاب نوع فایل هایی که می خواهید Share شوند

۴. صبر کنید تا عملیات ساخت Homegroup توسط ویندوز به طور کامل انجام شود.

نکته: برای ساخت Homegroup بایستی IPv6 در کامپیوتر فعال باشد. اگر IPv6 غیرفعال باشد شما قادر نخواهید بود که Homegroup را ایجاد کنید و با پیغام زیر مواجه خواهید شد.

پیغام خطای غیرفعال بودن IPv6

۵. بعد از ساخت Homegroup یک رمز عبور به شما داده خواهد شد. شما باید از طریق همین رمز عبور کامپیوترهای دیگر را به Homegroup متصل کنید. بر روی Finish کلیک کنید.

رمز عبور Homegroup

۶. در پنجره Change homegroup settings می توانید در صورت نیاز تنظیمات Homegroup را تغییر دهید. در غیر این صورت بر روی Cancel کلیک کنید.

تغییر تنظیمات Homegroup


Comments are closed.