معرفی نرم افزارهای رمزگذاری فایل برای ویندوز

اگر شما می خواهید فایل ها و پوشه های خود را رمزگذاری کنید، در این پست می توانید با ۵ نرم افزار رایگان و فوق العاده عالی برای رمزگذاری آشنا شوید.

AxCrypt:

AxCrypt یک نرم افزار Open Source است که به شما این امکان را می دهد تا فایل های خود را با استفاده از الگوریتم AES – 128 رمزگذاری کنید. نصب این نرم افزار بسیار راحت است و نیازی به پیکربندی ندارد. همچنین با Windows Explorer ادغام می شود و بعد از نصب به منوی راست کلیک اضافه خواهد شد.

برای دانلود این نرم افزار اینجا کلیک کنید.

idoo File Encryption:

نرم افزار idoo File Encryption به شما این امکان را می دهد تا برای جلوگیری از دسترسی های ناخواسته به فایل ها آنها را قفل و یا مخفی کنید. این نرم افزار قابلیت رمزگذاری اکثر فرمت فایل ها مانند اسناد آفیس، تصاویر JPG/JPEG، BMP، فایل های Gif، فایل های PDF و حتی MP3 و MP4 را دارد.

برای دانلود این نرم افزار اینجا کلیک کنید.

TrueCrypt:

این نرم افزار رایگان و Open Source بر روی سیستم عامل های ویندوز ۷، Mac OS X و لینوکس قابل اجرا می باشد. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید فایل های مورد نظر خود را به صورت خودکار رمزگذاری و رمزگشایی کنید. بعد از رمزگذاری، فایل ها بدون رمز عبور صحیح و یا کلید رمزگذاری قابل خواندن نیستند.

اگر شما بعد از رمزگذاری فایل مورد نظر خود رمز آن را فراموش کردید، می توان با Crack کردن رمز به فایل دسترسی داشت. البته این کار زمانبر می باشد و بستگی به طول و کیفیت رمز عبور دارد.

این نرم افزار از الگوریتم های AES-256, Serpent, Twofish برای رمزگذاری استفاده می کند.

برای دانلود نسخه ویندوز، لینوکس و مک این نرم افزار اینجا کلیک کنید.

FlashCrypt:

FlashCrypt مطمئنا یکی از بهترین نرم افزارهای رمزگذاری فایل و پوشه می باشد. این نرم افزار از الگوریتم AES-256 برای رمزگذاری استفاده می کند. حتی مسئولان امنیتی آمریکا اذعان داشته اند که رمزگذاری با FlashCrypt برای محافظت از اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه کافی است.

از ویژگی های مهم این نرم افزار قدرتمند می توان به امکان فشرده سازی فایل ها و بازیابی رمز عبور اشاره کرد.

برای دانلود این نرم افزار اینجا کلیک کنید.

:۱ Second Folder Encrypt Free

به کمک این نرم افزار شما می توانید پوشه های خود را رمزگذاری کنید. زمانی که شما یک پوشه را رمزگذاری کردید دیگر امکان کپی، انتقال، حذف یا تغییر نام پوشه وجود ندارد.

برای دانلود این نرم افزار اینجا کلیک کنید.


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Responses

  1. مرسی که بهم سر زدی
    لینکت کردم