تغییر رمز عبور Homegroup

ممکن است رمز عبور اصلی Homegroup خیلی پیچیده و طولانی باشد و شما به راحتی آن را به یاد نیاورید. شما می توانید رمز عبور دلخواه خود را به Homegroup اختصاص داده و به راحتی آن را تغییر دهید.

قبل از تغییر رمز عبور به دو نکته توجه داشته باشید. اول اینکه تمام کامپیوترها برای استفاده از رمز عبور جدید باید مجددا Join شوند و دوم اینکه شما می توانید از طریق هر کامپیوتری که به Homegroup متصل شده است رمز عبور را تغییر دهید و به کامپیوتری که Homegroup را ساخته است محدود نمی شود.

برای تغییر رمز عبور Homegroup در ویندوز ۷ مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. به مسیر زیر بروید تا وارد پنجره HomeGroup شوید:

Start > Control Panel > Network and Internet > HomeGroup

همچنین شما می توانید در کنترل پنل در زیر دسته Network and Internet گزینه Choose homegroup and sharing options را انتخاب کنید تا پنجره HomeGroup باز شود.

۲. بعد از باز شدن پنجره HomeGroup بر روی گزینه …Change the password کلیک کنید.

تغییر رمز عبور Homegroup

نکته: توجه داشته باشید که در زمان تغییر رمز عبور بایستی تمام کامپیوترهای Join شده به Homegroup روشن باشند و در حالت Sleep یا Hibernate قرار نگرفته باشند. در غیر این صورت ممکن است تغییر رمز عبور با موفقیت انجام نشود.

۳. در ادامه بر روی Change the password کلیک کنید.

تغییر رمز عبور Homegroup

۴. در مرحله باید به شما یک رمز عبور جدید پیشنهاد می شود. با کلیک کردن بر روی دکمه Refresh رمز عبور جدیدی تولید خواهد شد. البته شما می توانید رمز عبور پیشنهادی را قبول نکنید و رمز دلخواه خودتان را تایپ کنید. بعد از انتخاب رمز عبور خود بر روی Next کلیک کنید.

تغییر رمز عبور Homegroup

نکته: برای امنیت رمز عبور شما نباید خیلی ساده باشد. سعی کنید از ترکیب اعداد و حروف بزرگ و کوچک و علائم استفاده کنید.

۵. در آخر بر روی Finish کلیک کنید. خب، حالا رمز عبور Homegroup تغییر کرد. شما می توانید از آن برای Join کردن مجدد کامپیوترها استفاده کنید.

تغییر رمز عبور Homegroup

* مطالب مرتبط با Homegroup:

Homegroup | اشتراک گذاری سریع فایل ها

نحوه ساخت Homegroup در ویندوز ۷

نحوه Join شدن به Homegroup در ویندوز ۷

نحوه خارج شدن از Homegroup در ویندوز ۷


Comments are closed.