آموزش ساخت Picture Password در ویندوز ۸

آموزش ساخت Picture Password در ویندوز ۸

Picture Password ویژگی جدیدی است که مایکروسافت در ویندوز ۸ آن را معرفی کرد. Picture Password یکی از راههای ورود به حساب کاربری در ویندوز ۸ می باشد. در این مقاله قصد دارم نحوه ساخت و پیکربندی Picture Password در ویندوز ۸ را آموزش دهم.

برای ساخت Picture Password مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. در کنترل پنل جدید ویندوز ۸ به قسمت Users بروید و گزینه Create a picture password را انتخاب کنید.

آموزش ساخت Picture Password در ویندوز ۸

۲. حالا شما باید رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید.

وارد کردن رمز عبور حساب کاربری

۳. بعد از وارد کردن رمز عبور خود، شما باید تصویر دلخواه خود را برای استفاده در Picture Password انتخاب کنید. بر روی دکمه Choose Picture کلیک کنید.

آموزش ساخت Picture Password در ویندوز ۸

۴. به مسیری که تصویر در آن قرار دارد بروید و آن را انتخاب کنید.

انتخاب تصویر برای قرار دادن در Picture Password

۵. بعد از انتخاب تصویر مورد نظر خود و در مرحله بعدی بر روی دکمه Use this picture کلیک کنید.

تایید تصویر انتخاب شده

۶. در مرحله آخر شما باید ۳ موقعیت را در عکس انتخاب کنید. شما می توانید با کشیدن موس یا انگشت دست (در تبلت ها) بر روی تصویر ۳ موقعیت را به شکل خط، دایره و نقطه مشخص کنید. شما باید این ۳ موقعیت را به یاد داشته باشید چون هنگام ورود به ویندوز باید دقیقا همین ۳ موقعیت را مشخص کنید تا بتوانید وارد محیط ویندوز شوید. حتی میلیمترها هم اهمیت دارند پس با دقت موقعیت ها را در تصویر مشخص کنید.

انتخاب 3 موقعیت بر روی تصویر- بعد از انتخاب موقعیت ها بر روی تصویر شما باید یکبار دیگر آن ۳ موقعیت را رسم کنید. درست مانند تائید رمز عبور (Confirm Password) در ویندوز اینجا هم یکبار باید موقعیت ها را تائید کنید. در آخر بر روی دکمه Finish کلیک کنید.

اگر مشکلی در ساخت Picture Password داشتید می توانید از طریق بخش نظرات با ما مطرح کنید و در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ خود را دریافت کنید.

ورود به ویندوز ۸ از طریق PIN


Comments are closed.