۲ ویژگی فوق العاده در ویندوز ۸

در ویندوز ۷ زمانی که ویندوز دچار بعضی مشکلات می شود که به سادگی قابل حل نیست شما مجبور می شوید که از طریق DVD ویندوز، آن را Repair کنید. اما در ویندوز ۸ به کمک ۲ ویژگی فوق العاده می توانید اغلب مشکلات ویندوز را حل کنید.

این دو ویژگی به کاربران کمک می کنند که ویندوز را به حالت اولیه در بیاورند بدون نیاز به اینکه ویندوز را دوباره نصب کنند.

Refresh PC:

از این ویژگی زمانی استفاده می شود که ویندوز error های نامشخصی می دهد و شما قادر نیستید مشکلات را حل کنید. با رفرش کردن کامپیوتر فایل های شما و Application های Metro Style پاک نمی شوند اما برنامه های دیگری که نصب کرده اید پاک می شوند. برای استفاده از Refresh PC مراحل زیر را دنبال کنید:

از طریق Start Screen وارد کنترل پنل شوید و به بخش General بروید. پنجره را اسکرول کنید تا گزینه Refresh PC را مشاهده کنید.

Refresh and Reset PC in Windows 8

بر روی دکمه Get started کلیک کنید. توضیحاتی درباره اتفاقاتی که بعد از رفرش کردن کامپیوتر رخ می دهد نمایش داده خواهد شد. بر روی Next کلیک کنید و صبر کنید تا عملیات Refresh PC به طور کامل انجام شود.

استفاده از Refresh PC در ویندوز 8

Reset PC:

با Reset کردن ویندوز ۸ تمام فایل ها و برنامه هایی که نصب کرده اید پاک می شوند و ویندوز اصطلاحا به تنظیمات کارخانه باز می گردد. برای استفاده از ویژگی Reset PC مراحل زیر را دنبال کنید:

از طریق Start Screen وارد کنترل پنل شوید و به بخش General بروید. پنجره را اسکرول کنید تا گزینه Reset PC را مشاهده کنید. بر روی دکمه Get started کلیک کنید. سپس بر روی Next کلیک کنید و صبر کنید تا عملیات Reset PC به طور کامل انجام شود.

استفاده از Reset PC در ویندوز 8


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

4 Responses

  1. سلام لطفا اگه می توانید کمکم کنید من ویدوز ۸ را نصب کردم وکامل کار می کرد ولی برای ار نصبی نیز به رمز داشتم خلاصه حذفش کردم ودوباره نصبش کردم مشکل رمزش حل شد ولی این دفعه متوجه شدم ال ای دی رو تشخیص نمیده (ال ای دی را از طریق کابل hdmiوصل کردم و قبلا راخت کار میکرد)هر کاری کردم مشکل خل نشد سعی کردم کارت گرافیک رو نصب کنم اما نمیشد وباز هم خلاصه دست به دامان گزینه ریسیت شدم (از طریق نصب سی دی ویندوز و ریپایر و ریسیت) ان هم ریسیت ال درایو که چند ساعت طول کشید اما بعد از اینکه کار نا تمام را ریسیت کردم متوجه شدم که تمام اطلاعات روی هارد پاک شده چند برنامه ریکاوری تست کردم اما موفق نشدم قبلا از لطفی که به من دارید متشکرم

    • سلام. کمک زیادی نمی تونم کنم چون اطلاعات لازم رو ندارم تا شمارو راهنمایی کنم. اما اگر می خواهید فایل های خودتون رو ریکاوری کنید پیشنهاد می کنم از برنامه قدرتمند Active@ Partition Recovery Enterprise 5.3.717 استفاده کنید. ریکاوری با این نرم افزار زمانبره اما کارش فوق العادس.

  2. سلام.. چرا ویندوز هشت مودم سیم کارتی یاهمونEDGEرا جواب نمیده؟