نکته ها و ترفندهای جستجو در ویندوز ۸

نکته ها و ترفندهای جستجو در ویندوز 8

همانطور که می دانید در ویندوز ۷ برای دسترسی سریعتر به اکثر برنامه ها و میانبرها ما از منوی Start استفاده می کنیم. اما در ویندوز ۸ Start Screen جایگزین منوی استارت شده است و آیکن برنامه ها و میانبرها در این صفحه قرار می گیرد. یکی از راه های جستجو کردن استفاده از گزینه Search در Charms bar است.

عناصر مخفی زیادی هم در ویندوز ۸ وجود دارد. برای مثال Charms bar که گزینه های Search, Share, Start, Devices, Settings را در خود جای داده است. برای نمایش Charms bar باید از کلید ترکیبی Win+C استفاده کنیم و یا اشاره گر موس را در قسمت بالا-سمت راست صفحه دسکتاپ قرار دهیم. با نمایش Charms bar ساعت و تاریخ کامپیوتر به همراه آیکن وضعیت اینترنت و باتری نمایش داده می شود.

در ویندوز ۸ مایکروسافت ۳ گزینه مختلف برای جستجو را قرار داده است تا کاربران راحت تر و سریعتر به جستجو بپردازند. شما می توانید به صورت جداگانه در میان فایل ها، برنامه ها (Apps) و تنظیمات (Settings) جستجو کنید.

نکته ها و ترفندهای جستجو در ویندوز 8

برای جستجوی فایل ها از کلید ترکیبی Win+F استفاده کنید. برای جستجو در میان برنامه های نصب شده به صفحه Start Screen بروید و شروع به تایپ کردن عبارت مورد نظر خود کنید. با فشار اولین کلید کیبورد صفحه جستجوی Apps برای شما نمایش داده خواهد شد. اگر می خواهید در میان میانبرها به دنبال برنامه مورد نظر خود بگیرید در صفحه دسکتاپ کلید ترکیبی Win+Q را فشار دهید.

نکته ها و ترفندهای جستجو در ویندوز 8

برای دسترسی به اپلت ها و آیکن های کنترل پنل از قسمت Settings جستجو استفاده کنید. زمانی که فایل یا برنامه مورد نظر خود را پیدا کردید برای مشاهده آن فقط یکبار بر روی آیکن آن کلیک کنید.

شما همچنین می توانید برای جستجو کردن فایل ها در درایوهای دیگر از کادر جستجو در Windows Explorer استفاده کنید.


Comments are closed.