ویژگی Family Safety به ویندوز ۸ اضافه شد

مایکروسافت اعلام کرد که ویژگی Family Safety را به Windows 8 Release Preview اضافه کرده است. با استفاده از این ویژگی فوق العاده ابزارهای کنترلی بیشتری در اختیار والدین قرار می گیرد که از طریق آنها می توانند بر فعالیت های کودکان خود در ویندوز ۸ نظارت داشته باشند. این ویژگی برای افزایش ایمنی خانواده ها به ویژه کودکان در نظر گرفته شده است.

ویژگی Family Safety به صورت خودکار هفته ای یکبار گزارشی از فعالیت های آنلاین کودکان را برای والدین تهیه می کند. مانند اینکه کودک چه مقدار در اینترنت جستجو کرده است، چه سایت هایی را بیشتر مشاهده کرده است، چه بازی هایی را اجرا کرده است و… .

ویژگی Family Safety به ویندوز 8 اضافه شد

با استفاده از این ویژگی امنیتی جدید والدین می توانند تنظیمات زیر را اعمال کنند:

# Safe Search (جستجوی ایمن): والدین می توانند با اعمال فیلترینگ صفحات وب از مشاهده و جستجوی تصاویر و ویدئوهای غیر اخلاقی توسط کودکان جلوگیری کنند.

# Time Limits (محدودیت زمانی): در ویندوز ۸ می توان ساعات خاصی را برای استفاده کودکان از کامپیوتر تنظیم کرد. مثلا کودک در روز ۲ ساعت بتواند از کامپیوتر استفاده کند.

# Windows Store: والدین می توانند گزارشی از برنامه هایی که توسط فرزندشان از Windows Store دانلود شده است را تهیه کنند. همچنین می توان Windows Store را طوری تنظیم کرد که کودکان در محدوده سنی خودشان بتوانند بازی ها و برنامه ها را دانلود کنند.

به کمک ابزارهای پیشرفته دیگری هم والدین می توانند Web Filtering را بر روی حساب کاربری فرزند خود راه اندازی کنند.

ویژگی Family Safety به ویندوز 8 اضافه شد


Comments are closed.