So.cl راه جدید یادگیری برای دانشجویان

So.cl راه جدید یادگیری برای دانشجویان

مایکروسافت هفته گذشته پروژه تحقیقاتی جدیدی را معرفی کرد که راه جدیدی را برای یادگیری سریعتر پیش روی دانشجویان قرار می دهد. شبکه اجتماعی So.cl برخلاف فیس بوک و توئیتر طیف گسترده ای از دانشجویان و آکادمی ها را شامل می شود که به یادگیری سریعتر دانشجویان کمک می کند. به کمک So.cl دانشجویان قادر خواهند بود تا اطلاعات مفید خود را به سرعت به اشتراک بگذارند و یا از اطلاعات همسالان خود استفاده کنند. همچنین می توان در So.cl و از طریق Chat با یکدیگر در ارتباط بود.

در حقیقت So.cl از ترکیب شبکه های اجتماعی و جستجوی اینترنتی به وجود آمده است و مانند یک کلاس مجازی برای دانشجویان است. با این پروژه دیگر آموزش و یادگیری به کلاس های درس محدود نخواهد شد. این پروژه تحقیقاتی توسط FUSE Lab شرکت مایکروسافت راه اندازی شده است و هم اکنون در دانشگاه های واشنگتن، Syracuse و نیویورک در حال اجراست. البته با گسترش این پروژه دانشگاه های بیشتری هم اضافه خواهند شد.

So.cl راه جدید یادگیری برای دانشجویان

مهم ترین تفاوت شبکه اجتماعی So.cl با فیس بوک این است که در فیس بوک بیشتر مردم آخر هفته و اوقات فراغت خودشان را می گذرانند اما در So.cl به طور اختصاصی در مورد مباحث آکادمیک بحث می شود. اکثر دانشجویان زمانی که می خواهند در مورد مطلبی جستجو کنند به ویکیپدیا، شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و… مراجعه می کنند. به نوعی می توان گفت که تمام این کارها را می توان در So.cl انجام داد. (از جستجوی مطالب علمی تا اشتراک گذاری تصاویر، ویدئو و متن) کلمه So.cl مخفف Social می باشد.

شما می توانید از طریق لینک زیر شبکه اجتماعی So.cl را مشاهده کرده و از آن استفاده کنید:

SOCL Website

>> آموزش استفاده از So.cl (قسمت اول) – شروع با So.cl

>> آموزش استفاده از So.cl (قسمت دوم) – ارسال دعوتنامه به دوستان