رفع مشکل هنگ کردن در ویندوز ۸

حتما شما هم هنگام کار کردن با ویندوز ۸ متوجه شده اید که بعد از مدتی هنگ می کند. مخصوصا موقعی که شما در حال مشاهده یک فایل ویدئویی و یا جستجو در اینترنت هستید.

به گفته مایکروسافت، این مشکل به تعامل بین انتقال تیک پویا و تغییرات نرخ ساعت state-machine مربوط می شود. البته بیشتر این هنگ کردن ها به خاطر این است که هنوز نسخه نهایی ویندوز ۸ منتشر نشده است و باید تا ماه اکتبر صبر کرد. شما می توانید تیک پویا را با استفاده از دستور bcdedit /set disabledynamictick Yes غیر فعال کنید، اما این کار باعث کاهش عمر باتری می شود. فعال بودن تیک پویا باعث کاهش مصرف باتری می شود.

رفع مشکل هنگ کردن در ویندوز 8

مایکروسافت به تازگی یک هاتفیکس (Hotfix) برای ویندوز ۸ و ویندوز سرور ۲۰۱۲ منتشر کرده است که مشکلات مربوط به هنگ کردن ویندوز هنگام انجام کارهای چند رسانه ای را برطرف می کند. شما می توانید این هاتفیکس را از طریق پنجره Windows Update نصب کنید. برای مشاهده جزئیات این هاتفیکس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

Hotfix (KB2727113)


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Responses

 1. سلام
  با این دستور غیرفعال نمیشه
  در ضمن در آپدیت ویندوز هم این آپدیت نمیاد
  باید چیکار کنیم راهی هست؟

 2. برای هنگ کردن ویندوز ۸ با گرافیک چه کاری باید کرد

  من وقتی دارم تو نقاش ویندوز یک عکس را ریساز با موس میکنم

  یا گوشه نوت پد را برای ریسایز ایتفاده میکنم بی خودی هنگ میکنه
  با این که گرافیک من ۱ ریل و ۳ گیگ رم دارم مجموع ۳ گیگ گرافیک دارم و تو ویندوز ۷ هیچ مشکلی ندارم و با نرم افزارهای تست هم تست کردم هیچ مشکلی نداشت

  درایورم هم برای نسخه ویندوز ۸ اخرین نسخه اون را نصب میکنم

  مشکل از کجاست ؟

 3. lمنم مشکل این هنگ لحظای رو دارم هیچی کار نمیکنه همون که موقع کار با اینترنت هنگ میکنه آخرین نسخه ویندوز هم نصب کردم حل نشد مشکلم
  آپدیت هم نمیاد که آپدیتش کنم
  اون دستور هم زدم خاموش کردم از داس
  بازم میهنگه
  دیگه کفریم کرده کسی راه حلی نداره