چگونه از کامپیوتر خود در برابر Keylogger ها محافظت کنیم؟

امروزه Keylogger ها به مشکل اساسی در برابر محافظت سیستم ها تبدیل شده اند. استفاده از این برنامه ها نیار به دانش فراوانی از طرف کاربر ندارد با این حال Keylogger‌ ها هنوز هم یکی از بهترین انتخاب های هکر ها برای دسترسی به پسورد و همچنین رمز کارت های اعتباری شما می باشند. هدف ما در ارائه این مطلب آشنایی شما با نکاتی در برابر حفاظت از سیستم خود در برابر نفوذ Keylogger‌ ها می باشد. در زیر به نکاتی در این باره می پردازیم:

۱- استفاده از یک آنتی ویروس خوب:
همان طور که می دانید اولین قدم از حفاظت سیستم در برابر Keylogger‌ ها و آلوده شدن به ویروس های مختلف استفاده از یک آنتی ویروس خوب (Bitdefender, Kaspersky,Norton و…) و به روز رسانی مداوم آن می باشد.

۲- استفاده از یک Antispyware مناسب:
اگر جزو کاربران متداوم اینترنت هستید احتمال آلوده شدن به spyware در سیستم شما بسیار زیاد است. به دلیل اینکه Keylogger ها جزء اساسی spyware ها به شمار می آیند استفاده از یک برنامه Antispyware مناسب در سیستم تان پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است در انتخاب Antispyware دقت کنید که با Antiviruse موجود در سیستم تان تداخل نداشته باشد.

۳- نصب Keyscrambler:
Keyscrambler یک برنامه مناسب برای جلوگیری از آلوده شدن به keylogger ها می باشد. این برنامه کم حجم، keylogger نصب شده در سیستم شما را پیدا می کند. نسخه رایگان این برنامه از IE, Firefox و برنامه های محدود دیگر پشتیبانی می کند که شما می توانید بعد از نصب اصلی برنامه این ویژگی ها را فعال کنید ولی می توانید با تهیه نسخه premium آن و با یک بار نصب ساده آن، بیش از ۱۶۰ برنامه کاربردی دیگر را تحت نظارت قرار دهید.

Keyscrambler

Download Keyscrambler

4- استفاده از یک اسکنر آنلاین:
شما می توانید با مراجعه به سایت هایی نظیر engine antivirus scanner که شامل ۲۴ آنتی ویروس پرطرفدار آنلاین می باشد فایل های دریافتی از طرف دیگران را اسکن کنید. این برنامه آنلاین ویروس و spyware موجود در فایل را تشخیص می دهد.

۵- استفاده از Sandboxie:
Sandboxie یکی دیگر از برنامه های قدرتمند در زمینه کشف keylogger ها و spyware های مخرب می باشد. این برنامه با فضایی مناسب در کامپیوتر شما اجرا می شود و نحوه ایجاد تغییرات ثابت توسط برنامه جدید بر روی برنامه های دیگر نصب شده در سیستم تان را ظاهر می سازد. شما می توانید وقتی برنامه جدیدی را دریافت کردید آن برنامه را به وسیله sandboxie با خیال راحت اجرا کنید و نحوه تغییرات ثابت بدون ریسک را در سیستم تان ببینید.

Sandboxie

Download Sandboxie

برای اجرای برنامه در Sandboxie‌ مراحل زیر را طی کنید:

۱) برنامه را اجرا کرده و از نوار ابزار Sanbox را انتخاب کنید.
۲) در منوی باز شده به Default sandbox بروید.
۳) سپس بر Run any program کلیک کنید.
۴) حالا می توانید فایل مورد نظر برای باز شدن در این برنامه را انتخاب کرده و کلید Open را فشار دهید.

۶- استفاده از بهترین Antilogger:
بی شک می توان گفت Zemana Antilogger بهترین برنامه در زمینه کشف keylogger ها در سیستم شما می باشد چون بسیاری از آنتی ویروس های قدرتمند، امروزه در خود خاصیت کشف keylogger ها را دارند ولی از کشف keylogger های مخفی شده در برنامه با برخی از متد های خاص هکرها عاجز هستند که این برنامه می تواند جایگزین مناسبی در این زمینه باشد.

Zemana Antilogger

چگونه Zemana Antilogger را رایگان دریافت کنیم؟
۱) ابتدا (Zemana AntiLogger (1.9.3.200 را از لینک زیر دانلود کنید.
۲) آن را نصب و سیستم را مجددا راه اندازی کنید.
۳) برنامه را اجرا کنید.
۴) گزینه “Services” را کلیک کرده و کد License برنامه (موجود در Keygen) را وارد کنید.

Download Zemana Antilogger

رمز: www.hinetwork.ir


Comments are closed.