چگونه آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را در ویندوز ۸ نصب کنیم؟

چگونه آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را در ویندوز 8 نصب کنیم؟

همانطور که می دانید مایکروسافت در ویندوز ۸ از یک نرم افزار امنیتی به نام Windows Defender برای مقابله با ویروس ها و Malware ها استفاده کرده است. Windows Defender یک ابزار مناسب است که به صورت Real time از کامپیوتر شما محافظت می کند.

زمانی که شما بخواهید یک نرم افزار آنتی ویروس دیگر مانند نود ۳۲ یا Kaspersky را در ویندوز ۸ نصب کنید Windows Defender غیرفعال و آنتی ویروسی که نصب کرده اید فعال می شود. اما اگر بخواهید آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را نصب کنید با پیغام خطای زیر مواجه خواهید شد:

چگونه آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را در ویندوز 8 نصب کنیم؟

این پیغام این نکته را بیان می کند که سطح امنیتی و محافظت برنامه MSE با Windows Defender برابر است پس نیازی به نصب آن ندارید. کاربرانی که با ویندوز ۸ کار کرده اند می دانند که Windows Defender تمام ویژگی های آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را ندارد. مثلا زمانی که شما از MSE در ویندوز ۷ استفاده می کنید با راست کلیک کردن بر روی فایل ها یا پوشه ها و با استفاده از گزینه “Scan with Microsoft Security Essentials” می توانید آنها را اسکن کنید. اما در ویندوز ۸ Windows Defender امکان انجام این کار را به شما نمی دهد. همچنین سیستم بازرسی شبکه در Defender وجود ندارد.

کاربرانی که می خواهند آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را در ویندوز ۸ هم نصب کنند مراحل زیر را دنبال کنند:

# ابتدا Microsoft Security Essentials v4.0.1512 Beta را دانلود کنید. این نسخه نهایی MSE نیست اما تنها نسخه ای است که قابل نصب بر روی ویندوز ۸ می باشد.

توجه داشته باشید که حتما ورژن (v4.0.1512 (4.0.1111.0 را دانلود کنید (لینک دانلود در انتهای مقاله). این نسخه امکان آپدیت شدن را هم دارد. (مطابق تصاویر زیر)

چگونه آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را در ویندوز 8 نصب کنیم؟

چگونه آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را در ویندوز 8 نصب کنیم؟

# بعد از دانلود Installer برنامه MSE، بر روی آن راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. به زبانه Compatibility بروید و تیک گزینه Run this program in compatibility mode for را بزنید و از لیست پایین آن Windows 7 را انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه Apply/OK کلیک کنید.

چگونه آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را در ویندوز 8 نصب کنیم؟

# حالا Installer برنامه را اجرا کرده و مراحل نصب را تا آخر دنبال کنید.

اگر می خواهید به آخرین آپدیت های MSE هم دسترسی داشته باشید باید از ابزاری به نام unofficial MSE updater استفاده کنید. شما می توانید هم نسخه v4.0.1512 آنتی ویروس MSE و هم ابزار unofficial MSE updater را از طریق لینک زیر دانلود کنید:

 Download MSE v4.0.1512 + unofficial MSE updater


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

8 Responses

 1. سلام
  “زمانی که شما بخواهید یک نرم افزار آنتی ویروس دیگر مانند نود ۳۲ یا Kaspersky را در ویندوز ۸ نصب کنید Windows Defender غیرفعال و آنتی ویروسی که نصب کرده اید فعال می شود.”
  والا من که نتونستم کسپر رو به غیر از ۲۰۱۳ که مشکل هم داره نصب کنم
  اگر شما راهی برای نصب ۲۰۱۲ بلدین لطفا بگید (گشتم نبود ،بگر شاید باشه)

 2. سلام اگه این ورژن رو دارین تو یه جا آپلود کنین که رایگان باشه و بشه دانلود کرد از لینک شما نتونستم دانلودش کنم

 3. سلام . . . من ویندوز هشتم اکتیو هست ولی وقتی میخوام این آنتی ویروس رو نصب کنم وسط نسب میگه ویندوز شما کپیه و اجازه ی نصب رو بهم نمی ده . . . اگه میشه کمکم کنید . . .

 4. اقا منم همین مشکل اقا مهرداد رو دارم ویندوز اکتیو هس اما ارور میده که ویندوز کپی هس لطفا راهنمایی کنین

 5. جناب ادمین عزیز مگه خودت جوابمونو بدید من هم مشکل مهرداد و رضا رو دارم کسی هم جواب نمیده اگه خودت تست کردی راهنمایی کن شکرا للمتقین