با ۳ پسورد به فیس بوک دسترسی داشته باشید

با 3 پسورد به فیس بوک دسترسی داشته باشید

آیا می دانستید که شما می توانید با ۳ پسورد مختلف به حساب فیس بوک خود لاگین کنید؟ با اینکه بقیه اکانت های آنلاین فقط از یک پسورد استفاده می کنند اما فیس بوک به شما اجازه می دهد تا با ۳ پسورد مختلف به اکانت خود دسترسی داشته باشید.

کاربران بسیار کمی از این ترفند باخبر هستند و بقیه کاربران با مطالعه این مطلب حتما سورپرایز خواهند شد. فیس بوک به ۳ شکل زیر پسورد شما را قبول خواهد کرد:

۱. پسورد اصلی اکانت:

فرض کنید پسورد اصلی اکانت فیس بوک شما مثل شکل زیر است. قاعدتا با این پسورد می توانید به اکانت خودتان دسترسی داشته باشید.

با 3 پسورد به فیس بوک دسترسی داشته باشید

۲. تبدیل حروف بزرگ به کوچک و بالعکس:

در مثال بالا فقط حرف F و P به صورت بزرگ نوشته شده اند. شما می توانید با تبدیل حروف بزرگ به کوچک و بالعکس پسورد خود را وارد کنید و به فیس بوک لاگین کنید. پسورد “myFacebookPass” به شکل زیر تبدیل خواهد شد:

با 3 پسورد به فیس بوک دسترسی داشته باشید

۳. وارد کردن اولین کاراکتر با حرف بزرگ:

اگر اولین کاراکتر پسورد شما یک حرف کوچک باشد و شما آن را با حرف بزرگ بنویسید فیس بوک پسورد را از شما قبول خواهد کرد و می توانید به اکانت خود لاگین کنید. در مثالی که زدیم اگر پسورد شما “myFacebookPass” باشد شما می توانید کاراکتر اول را با حرف بزرگ هم بنویسید. بدین صورت: “MyFacebookPass”

توجه داشته باشید که این گزینه فقط مخصوص کاربرانی است که با موبایل به فیس بوک متصل می شوند.

با 3 پسورد به فیس بوک دسترسی داشته باشید

چرا ۳ پسورد؟

خب، حالا که متوجه شدید با ۳ پسورد مختلف می توان وارد اکانت فیس بوک شد شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا فیس بوک اجازه این کار را می دهد؟ آیا این یک باگ در فیس بوک محسوب می شود؟

در پاسخ باید گفت خیر. این یک باگ یا مشکل امنیتی در فیس بوک محسوب نمی شود بلکه فیس بوک با فراهم کردن این گزینه قصد داشته فرآیند لاگین کردن کاربران را راحت تر کند. برای مثال به چند نکته اشاره می کنم:

۱. شاید هنگام وارد کردن پسورد کلید Caps Lock روشن باشد. بیشتر یا بهتر بگم همه سیستم های کاربری وقتی Caps Lock روشن باشد چون کاراکترهای پسورد برعکس می شوند (حروف کوچک به بزرگ و بالعکس) رمز عبور را قبول نمی کنند و به کاربر هشدار می دهند. اما فیس بوک رمز را از شما قبول می کند.

۲. حالت سومی که مخصوص کاربران موبایل بود به این دلیل قابل استفاده است که معمولا در تلفن های همراه وقتی می خواهید کلمه ای را تایپ کنید حرف اول با حروف بزرگ نوشته می شود. اگر پسورد شما با حرف کوچک شروع شود باید یکبار کاراکترها را روی گوشی به کوچک تغییر دهید و سپس پسورد را وارد کنید. اما فیس بوک به شما اجازه می دهد تا حرف اول را به شکل بزرگ بنویسید تا به زحمت نیوفتید. :)


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

7 Responses

  1. فوق العاده بود مرسی
    با اجازه share کردم

  2. ممنون. طرفند جالبی بود. من شنیده بودم رمز عابر بانکها رو هم اگه برعکس وارد کنید وارد اکانت میشید، اما همون لحظه با پلیس تماس گرفته می شه که به کمک شما بیاد. میدونید درسته یا نه؟

    • سلام دوست عزیز… فکر نمی کنم این مطلبی که عنوان کردید صحت داشته باشه چون برای اولین بار هست که این موضوع رو میشنوم. من سیستم ATM رو تحلیل و پرس و جو کردم اما چنین چیزی نشنیدم.

  3. ba salam dar sorate emkan ye fil… ghavi vaeye facebook be email addresam befrestid mamnon misham dar rabete ba tablighat dar sait lotfan rahnamaiem konid mamnon az lotfetun

  4. ممنون از لطفتون و لطفآ لیست قیمت تبلیغات رو بزام بفرستید مرسی روز خوش