ورود مستقیم به دسکتاپ ممنوع!

ورود مستقیم به دسکتاپ ممنوع!

همانطور که می دانید زمانی که به حساب کاربری خودتان در ویندوز ۸ لاگین می کنید ابتدا Start Screen را مشاهده می کنید و سپس می توانید به دسکتاپ بروید. قبلا در ترفندهای مختلفی نحوه سوئیچ به دسکتاپ بدون مشاهده Start Screen را آموزش داده ام که می توانید برای مشاهده آنها به آرشیو ویندوز ۸ مراجعه کنید.

اما امروز مطلع شدیم که مایکروسافت در نسخه نهایی ویندوز ۸ دیگر اجازه سوئیچ به دسکتاپ به صورت مستقیم را نمی دهد. تنظیمات رجیستری و حتی گروپ پالیسی مربوط به این تغییرات در نسخه RTM حذف شده است. این بدین معنی است که دیگر مدیران سیستم هم نمی توانند مراحل بوت را تغییر دهند.

به نظرم شاید دلیل این کار مایکروسافت این باشد که کاربران حتی مدت زمان اندکی Start Screen را مشاهده کنند و با محیط آن کار کنند. این کار سبب می شود تا رفته رفته کاربران به Start Screen علاقه نشان دهند و کمتر از دسکتاپ استفاده کنند. البته تا زمانی که نسخه متروی برنامه هایی نظیر فتوشاپ ارائه نشود کاربران به هر حال از دسکتاپ استفاده خواهند کرد.

دلیل دیگر این است که تولیدکنندگان سخت افزار به سمت تولید نمایشگرهای لمسی حرکت می کنند و این سبب می شود تا کاربران سعی کنند به جای دسکتاپ از رابط کاربری مترو استفاده کنند.

ترفند ورود مستقیم به دسکتاپ – مایکروسافت را دور بزنید


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

9 Responses

 1. سلام .من تا حالا نتونستم ویندوز ۸ رو نصب کنم حالا که نسخه فاینالشم اومده بازم نشده.از طریق آپکریت خواستم نشد گفتش ویندوز سون ۶۴ بیت نات…،پارتیشن دیگه درست کردم نشد.از تو بوتم که نشد!؟
  من دل۵۱۱۰ دارم ویندوز ۶۴ بیت آلتیمیت نصب کردم.چجوری باید نصب کنم ۸ رو؟

 2. از تو آپگرید این ارور رو میده

  http://www.up.vatandownload.com/images/e1j3xgbtvo2h5ysgivc.jpg

  از تو بوت هم این یکی،پارتیشن جدا هم درست کردم بازم این ارور رو داد

  http://www.up.vatandownload.com/images/mvwztnavbgcj0a97tqe.jpg

  • موقعی که دارید آپگرید می کنید پیغام میده که شما نمی تونید از ویندوز ۷ نسخه Ultimate به ویندوز ۸ Enterprise آپگرید کنید. گزینه Custom رو انتخاب کنید و ویرایش دیگری را انتخاب کنید. موقعی که از بوت اون error رو میده واسه اینه که DVD مشکل داره. من خودم هم همین مشکل رو داشتم اما وقتی Image ویندوز ۸ رو دوباره دانلود و نصب کردم مشکلم برطرف شد. سعی کنید دوباره فایل iso ویندوز ۸ رو دانلود کنید. امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.

 3. چرا دیگه من تا حالا ۳ نسخه با این آخریش دانلود کردم همشون مثل هم.از custom میرم این ارور پائینی رو میده.
  ممنون آقا سعید .من فکر کنم اصلا تو این لپ تاپ۵۱۱۰ ویندوز دیگه ئی نصب نمیشه.

 4. man win 8 ro nasb kardam vali nemitonam actevesh konam