جستجوی امن با استفاده از بادیگارد اینترنت، WOT!

WOT-hinetwork.ir

همان طور که می دانید کارآمدترین روش برای دست یافتن به اطلاعات در مدت زمان محدود استفاده از اینترنت است. ولی باید در نظر داشت این دستیابی سریع به اطلاعات و کلیک در آن واحد بر روی چندین صفحه وب می تواند اثرات زیان باری نیز داشته باشد. هر روزه اخبار زیادی در باره انواع ویروس ها و ربوده شدن اطلاعات به گوش ما می رسد به طور مثال شما با کلیک بر روی یک لینک غیر معتبر باعث آلوده شدن به انواع ویروس ها، malware ها و یا حتی نصب برنامه های جاسوسی keylogger بدون اجازه شما در سیستم می شوید که می توانند اطلاعات شما را فاش کرده و یا حتی به رمز کارت های بانکی تان نیز دست یابند!

ما در این مطلب برای امنیت بیشتر در استفاده از صفحات وب، به شرح ابزاری کار آمد به نام Web of Trust که به عبارتی آن را WOT می نامند خواهیم پرداخت. این ابزار کارآمد به کاربران این امکان را می دهد که در زمینه های مختلف گشت و گذار امن تری در وب داشته باشند. به عبارتی همان گونه که از لوگو این ابزار پیدا است با سه رنگ مختلف درجه امنیت صفحات وب را نمایان می سازد! به عبارتی رنگ سبز نشانه اعتماد به صفحه، زرد نشانه دقت بیشتر در استفاده از صفحه و رنگ قرمز بیانگر خطر می باشد.

WOT-Rating-Window

WOT قابل استفاده در مرورگرهای محبوبی نظیر فایرفاکس، کروم و اینترنت اکسپلورر می باشد که شما می توانید با نصب این ابزار در هر یک از مرورگرها به گشت و گذاری امن بپردازید و خطر را به حداقل ممکن برسانید!

شروع کار با WOT:
ابتدا WOT مورد نیاز برای مرورگر مربوطه تان را از لینک انتهای مطلب دریافت و نصب کنید. در هنگام نصب اولیه مجوزی برای دسترسی به صفحات وبی که مراجعه می کنید از شما گرفته می شود بعد از انتخاب گزینه add صفحه ای همانند شکل زیر برایتان نمایان می شود.

WOT-Settings-Message

همان طور که اشاره شد راحتی به کار گیری این ابزار در استفاده از رنگ برای تایید صحت صفحه مورد نظر است. در ادامه مطلب به شرح چگونگی کارکرد WOT می پردازیم.

WOT-Settings-Page

در این بخش نوع احراز امنیت را تایین می کنید همان طور که در شکل می بینید گزینه ای برای امنیت استفاده کودکان از صفحات وب نیز وجود دارد که به عنوان Child Safety معرفی شده است. شما می توانید هر کدام از گزینه ها را برای ایجاد امنیت انتخاب کنید.

WOT-Ratings-Page

در مرحله بعد صفحه مربوط به Warning همانند شکل زیر نمایان می شود که در این جا می توانید درصد امنیت را برای استفاده از صفحات انتخاب کنید. در این جا گزینه Normal را انتخاب کرده و به مرحله بعد می رویم. (شما می توانید درصد بیشتری از حفاظت را برگزینید)

WOT-Warnings-Page

کادری همانند شکل زیر برای هر وب سایت در جهت تعیین میزان صحت امنیت و درصد اعتماد بیشتر کاربران به آن سایت وجود خواهد داشت.

screenshot_scorecard

بعد از صفحه Warning صفحه Searching نمایان می شود که به طور پیش فرض تمام سایت ها به حالت انتخاب در آمده اند که شما می توانید آن ها را سفارشی کنید. یکی دیگر از ویژگی های مفید Wot امکان رای دهی و ثبت نظر برای درصد امنیت سایت مربوطه می باشد با انجام این عمل می توانید به وب سایت های مفید و به اصطلاح پاک رای اعتماد دهید.

WOT-Searching-Page

شکل زیر نمادی از چگونگی مشخص کردن در صد امنیت توسط Wot می باشد که به طور مثال هنگام مواجه شدن با وب سایتی آلوده شکلی با رنگ قرمز نمایان می شود.

WOT-Reputation

در هنگام اعمال تنظیمات اولیه می توانید گزینه Pop-Up را انتخاب کنید این گزینه برای نمایان ساختن منویی کوچک در مقابل وب سایت جستجو شده تعیین شده است که شما می توانید نحوه دستیابی بعدی به آن را انتخاب کنید.

WOT-Pop-up-Page

در مرحله آخر تنظیمات اولیه، با صفحه Advanced مواجه می شوید که می توانید با انتخاب گزینه دوم یعنی color-blind accessible version به طور پیش فرض اعمال تنظیمات را برای هربار جستجو در وب فعال سازید. (گزینه اول هدایت اتوماتیک به صفحه وب سایت WOT و دریافت ویژگی های به روز را مشخص می سازد)

Download-hinetwork.ir

www.mywot.com


Comments are closed.