فعال و غیرفعال کردن دکمه آشکارسازی پسورد در ویندوز ۸

فعال و غیرفعال کردن دکمه آشکارسازی پسورد در ویندوز 8

یکی دیگر از ویژگی های ویندوز ۸ Password Reveal یا آشکارسازی پسورد می باشد. زمانی که شما در ویندوز ۸ در یک فیلد پسورد، رمز عبور را وارد می کنید در انتهای فیلد یک آیکن به شکل چشم نمایش داده می شود که با کلیک کردن بر روی این آیکن شما می توانید پسورد را مشاهده کنید.

ممکن است به دلایل امنیتی شما بخواهید که این ویژگی را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن دکمه آشکارسازی پسورد به دو روش می توانید عمل کنید:

۱. از طریق تنظیمات گروپ پالیسی ویندوز ۸

# با استفاده از کلید ترکیبی Win+R پنجره Run را باز کنید. سپس عبارت gpedit.msc را وارد کرده و Enter را فشار دهید تا پنجره Group Policy Editor نمایش داده شود.

# سپس به مسیر زیر بروید:

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Credential User Interface

# از پنل سمت راست بر روی گزینه Do not display the password reveal button دابل کلیک کنید. سپس گزینه Enable را انتخاب کرده و بر روی Apply/OK کلیک کنید.

۲. از طریق رجیستری ویندوز ۸

# با استفاده از کلید ترکیبی Win+R پنجره Run را باز کنید. سپسعبارت regedit.exe تایپ کرده و Enter را فشار دهید تا پنجره Registry Editor نمایش داده شود.

# سپس به مسیر زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows

# بر روی شاخه Windows راست کلیک کنید و از زیر منوی New گزینه Key را انتخاب کنید. سپس نام آن را به CredUI تغییر دهید.

# سپس در پنل سمت راست یک کلید از نوع QWORD ایجاد کنید و نام آن را به DisablePasswordReveal تغییر دهید.

# سپس بر روی آن دابل کلیک کنید و مقدار آن را به ۱ تغییر دهید. در آخر یکبار کامپیوتر را Restart کنید تا تغییرات اعمال شوند.


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Responses

  1. ترفند خیلی جالبی بود. سایتتون عالیه

  2. سلام و ممنون از راهنماییهات. من پسور وندوز۸تم رو فراموش کردم و فقط میتونم سیستممو روشن کنم بدون اینکه بتونم واردش بشم عملا سیستمم از کار افتاده نمیدونم باید چکار کنم لطفا راهنماییم کن.