چگونه داده های مورد نظرمان را در فایل های دیگر پنهان کنیم؟ (Steganography)

چگونه داده های مورد نظرمان را در فایل های دیگر پنهان کنیم؟ (Steganography)

چگونگی مخفی کردن داده ها در دیگر فایل ها نطیر عکس، فایل های صوتی و تصویری می تواند سوال بیشتر افراد باشد. هدف ما در ارائه این مطلب آشنایی با چگونگی انجام این کار و معرفی نرم افزاری قدرتمند به منظور انجام این کار می باشد.

Steganography چیست؟
منظور از Steganography همان مخفی کردن اطلاعات در دیگر فایل ها می باشد به عبارتی دیگر ما با این متد فایلی را در فایل دیگر مخفی می کنیم به گونه ای که هیچ فرد دیگری به جز کسی که فایل را ایجاد کرده و برای دیگری می فرستد از این اطلاعات مخفی شده در فایل با خبر نمی شود. لازم به ذکر است فردی که اطلاعات را دریافت می کند باید همان متد (برنامه انجام این کار) را در سیستم خود داشته باشد که بتواند فایل پنهان شده را استخراج کند. به طور کلی این کار برای مخفی سازی در رسیدن اطلاعات به دست فردی و به گونه ای که کسی از این امر باخبر نباشد مورد استفاده قرار می گیرد همان طور که می دانید این روش می تواند برای هکر ها بسیار مفید واقع شود به گونه ای که ابزار جاسوسی خود را در فایل به ظاهر معمولی ذخیره کرده و برای قربانی بفرستد!

همان طور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم در این جا شما را با برنامه قدرتمند Stego Magic در این زمینه آشنا می سازیم که می توانید آن را از لینک انتهای مطلب دانلود کنید. فایل دانلود Stego Magic حاوی دو ورژن که یکی برای فایل های متنی (StegoMagic_TXT) و دیگری برای فایل های باینری (StegoMagic_BIN) است، می باشد. که StegoMagic_BIN برای مخفی کردن فایل های باینری یعنی عکس، فیلم و… در یک فایل دیگر می باشد. چگونه از Stego Magic استفاده کنیم؟
فرض شود عمل انجام شده زیر برای ذخیره فایل متنی (TXT) در یک فایل تصویری (JPG) می باشد:
۱) فایل تصویری و متنی را در یک پوشه به صورت StegoMagic_TXT.exe قرار دهید.
۲) StegoMagic_TXT.exe را اجرا کرده و مراحل ساده را برای مخفی کردن فایل دنبال کنید.
۳) می توانید رمزی را برای فایل مخفی انتخاب کنید.

Download Stego Magic

رمز:www.hinetwork.ir 


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Responses

  1. سلاااام
    راستش من با دستورات داس این کارا رو انجام میدم
    اما این نرم افزار جالب تره

  2. سلام رو هر فایلی میشه رمز گذاشت میشه طریقشو راهنماییم کنین
    مثلا تو افیس ورد خیلی راحته اما برا فولدر یا فایل چطوری؟