آپگرید ویندوز های XP, Vista و ۷ به ویندوز ۸

تا به حال به شرح ویژگی های بسیاری از ویندوز ۸ نظیر انعطاف پذیر بودن Start screen و قابلیت اضافه شدن تب به Windows Explorer و… پرداخته ایم. در این مطلب نیز به شرح یکی دیگر از ویژگی های کاربردی این ویندوز یعنی آپگرید ویندوز های قدیمی مانند ویندوز XP، ویندوز ۷ و حتی ویندوز ویستا به این ویندوز جدید می پردازیم و شما را با چگونگی این روند آشنا می سازیم. لازم به ذکر است که با ارتقاء ویندوز های مذکور به ویندوز ۸، فایل ها و پوشه های شما پایدار خواهند ماند.

در مرحله اول بعد از بالا آمدن ویندوز فعلی تان، فایل setup.exe را از DVD مربوط به نصب ویندوز (یا فایل ISO استخراج شده) اجرا نمایید. با انجام این کار پنجره ای همانند شکل زیر برایتان نمایان می شود. در این جا ویندوز فعلی ما ویندوز ۷ است که می خواهیم کار آپگرید به ویندوز ۸ را مرحله به مرحله انجام دهیم.

Updates

در این بخش باید کد ۲۰ رقمی محصول را برای شروع عمیات وارد نمایید.

Enter-product-key

مجموعه قوانین ویندوز ۸ را با کلیک بر روی کلید Accept قبول کرده و به مرحله بعد بروید.

Accept-the-license

در این مرحله می توانید در ویندوز ۷ همان گونه که در شکل زیر مشاهده می کنید برای نگه داری فایل ها و ابزارهای مورد نیازتان گزینه اول را انتخاب کرده و دکمه Next را بفشارید. لازم به ذکر است برای ویندوز ویستا و XP نیز می توانید تنها فایل های تان را بدون تغییر باقی گذارید. با انتخاب گزینه Nothing کل فایل های موجود با فایل های ویندوز ۸ جایگزین می شوند.

Keep-files

بعد از انتخاب دکمه Next همانند شکل زیر، عملیات برای تایید صحت انجام نصب آغاز می شود.

Getting-ready-to-install

در این مرحله کلیه app های موجود در ویندوز فعلی تان چک می شوند که در صورت ناسازگاری با ویندوز ۸ حذف شوند. همان گونه که در شکل زیر می بینید در این جا دو مورد در ویندوز فعلی یافت شده است که با ویندوز جدید سازگاری ندارند که شما در این مرحله موظف به پاک کردن (uninstall) آن ها می شوید.

incompatible

بعد از uninstall کردن برنامه ها سیستم مجددا اجرا شده و صفحه بعد همانند شکل زیر نمایان می شود.

Confirm

Installing

شکل فوق نمایانگر شروع کار آپگرید می باشد. این فرآیند ممکن است موجب چند مرتبه اجرای مجدد سیستم شود. با دنبال کردن بسیار ساده ادامه عملیات کار ارتقاء سیستم را به پایان برسانید.


Comments are closed.