چگونه از ویژگی Windows To Go در ویندوز ۸ استفاده کنیم؟

Windows To Go

مایکروسافت ویژگی جدیدی به نام Windows To Go را در نسخه Enterprise ویندوز ۸ معرفی کرده است. در این مقاله سعی دارم تا شما را با این ویژگی و نحوه استفاده از آن آشنا کنم.

شما می توانید با استفاده از ویژگی Windows To Go از طریق یک درایو USB مانند فلش یا هارد اکسترنال، Windows 8 Enterprise را بوت و اجرا کنید. حافظه درایو USB شما باید حداقل ۳۲ گیگ باشد. توجه داشته باشید که ساخت درایوهای Windows To Go در نسخه های دیگر ویندوز ۸ امکان پذیر نیست.

محدودیت های ویژگی Windows To Go:

# گزینه های Hibernate و Sleep به طور پیش فرض غیرفعال هستند.

# زمانی که شما از طریق Windows To Go بوت کنید درایوهای هارد کامپیوتر در حالت آفلاین قرار می گیرند. همینطور اگر شما یک درایو Windows To Go را به یک سیستم در حال اجرا متصل کنید درایو Windows To Go در ویندوز اکسپلورر نمایش داده نخواهد شد.

# محیط Windows Recovery در دسترس نیست. بنابراین اگر درایو Windows To Go دچار مشکل شد شما راهی جز ساخت یک درایو Windows To Go دیگر ندارید.

چگونه یک درایو Windows To Go بسازیم؟

برای ساخت یک درایو Windows To Go مایکروسافت یک واسط مناسب را قرار داده است. مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

# ابتدا یک درایو USB با حداقل ۳۲ گیگ حافظه را به کامپیوتر متصل کنید.

# کنترل پنل را باز کنید و گزینه Windows To Go را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

چگونه از ویژگی Windows To Go در ویندوز 8 استفاده کنیم؟

# ویزارد Create a Windows To Go wordspace اجرا خواهد شد و در مرحله اول لیست درایوهای USB متصل به کامپیوتر نمایش داده می شود که باید یک درایو را انتخاب کنید.

Create a Windows To Go workspace

# در مرحله بعد شما می توانید با استفاده از BitLocker درایو USB را رمزگذاری کنید. اگر شما رمزگذاری کنید هر زمان که بخواهید از درایو استفاده کنید باید رمز عبور را وارد کنید. اگر نمی خواهید رمز عبور مشخص کنید بر روی دکمه Skip کلیک کنید.

رمزگذاری با استفاده از Bitocker

# در مرحله بعدی شما باید محل فایل های نصب نسخه Enterprise ویندوز ۸ را مشخص کنید. بر روی دکمه Add search location کلیک کنید و محل فایل های نصب ویندوز را مشخص کنید.

مشخص کردن محل فایل های نصب ویندوز 8

# بعد از انتخاب ایمیج بر روی Next کلیک کنید.

مشخص کردن محل فایل های نصب ویندوز 8

# در مرحله آخر به شما پیغام می دهد که برای ساخت درایو Windows To Go باید یکبار درایو USB فرمت شود. بر روی دکمه Create کلیک کنید تا درایو Windows To Go ساخته شود.

ساخت درایو Windows To Go


Comments are closed.