اضافه کردن Watermark به اسناد در Word 2013

همان گونه که می دانید واترمارک کردن اسناد به منظور حفاظت آن ها در برابر کپی شدن آن ها می باشد. برای ایجاد واترمارک علاوه بر متن می توانید از تصاویر نیز استفاده کنید که ما در این مطلب شما را با چگونگی انجام این کار در Word 2013 آشنا می سازیم.

به منظور انجام این کار ابتدا سند مربوطه تان را اجرا و سپس تب Design را همانند شکل زیر انتخاب سازید.

واترمارک کردن اسناد

حال همانند شکل زیر گزینه Watermark را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه Watermark

بعد از انتخاب گزینه Watermark پنجره ای همانند شکل زیر برایتان نمایان می شود که شامل واترمارک های پیش فرض می باشد که شما می توانید از آنها برای فیلتر گذاری اسنادتان استفاده کنید همچنین می توانید با انتخاب گزینه Custom Watermarks متن و یا لوگوی مورد نظرتان را به آن اضافه کنید.

واترمارک های پیش فرض

با انتخاب گزینه Custom Watermarks به منظور سفارشی سازی واترمارک با کادری همانند شکل زیر روبه رو می شوید که گزینه Pictures Watermark برای اضافه سازی عکس و گزینه Text Watermark به منظور انتخاب متن می باشد.

انتخاب گزینه Custom Watermarks

اگر گزینه Pictures Watermark را انتخاب سازید همان طور که اشاره کردیم می توانید از تصویر نیز به منظور ایجاد واترمارک استفاده کنید. شما می توانید همانند شکل زیر برای انتخاب عکس از روی کامپیوترتان گزینه Browse را انتخاب سازید. استفاده از Clip Art های موجود در Office.com و همچنین عکس هایتان در SkyDrive و جستجوی و انتخاب مستقیم تصاویر از Bing نیز امکان پذیر می باشد.

انتخاب گزینه Pictures Watermark

شما همچنین می توانید اندازه تصویر مورد نظرتان را تغییر و یا درصد رنگ آن را سفارشی سازید.

سفارشی سازی تصویر

در تصویر زیر می توانید نمونه ای از واترمارک ایجاد شده در Word 2013 را مشاهده کنید.

اضافه کردن Watermark به اسناد در Word 2013


Comments are closed.