عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید

عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید

یکی دغدغه های مهم کاربران کامپیوتر، بهینه سازی باتری لپ تاپ است و سعی می کنند تا با استفاده مناسب عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهند. افزایش عمر باتری لپ تاپ نیازمند در نظر گرفتن یکسری اصول است و شما هنگام استفاده از لپ تاپ باید آنها را رعایت کنید. در بیشتر موارد تنظیمات Power Options در ویندوز به شما کمک می کند اما اگر شما یک کاربر حرفه ای هستید و به دنبال یک نرم افزار مناسب می گردید ما به شما نرم افزار Battery Optimizer را پیشنهاد می کنیم.

Battery Optimizer نام نرم افزار فوق العاده ای است که گزینه های بیشتری را برای بهینه سازی باتری لپ تاپ به شما ارائه می دهد. برخلاف سایر ابزارهایی که برای بهینه سازی باتری لپ تاپ وجود دارد و فقط به تنظیمات Sleep و Hibernate محدود می شوند، Battery Optimizer به شما می گوید که چگونه با غیرفعال کردن برخی ویژگی ها و سرویس ها از باتری بیشتر استفاده کنید. همچنین شما می توانید تا تنظیمات مورد نیاز را در قالب یک پروفایل ذخیره کنید. بدین صورت شما می توانید تا به راحتی و خیلی سریع هر زمان که نیاز داشتید از یک پروفایل به پروفایل دیگر سوئیچ کنید و تنظیمات مختلف را اعمال کنید.

Battery Optimizer

طراحی این نرم افزار کاربرپسند است و شما برای استفاده از آن کار سختی را پیش رو ندارید. بعد از نصب برنامه بر روی کامپیوتر آن را اجرا کنید. سپس به زبانه Diagnostic بروید و بر روی دکمه Begin Diagnostic کلیک کنید. فرآیند تشخیص اشکالات باتری لپ تاپ ممکن است چند دقیقه طول بکشد. این فرآیند به طور خودکار سخت افزارهای معینی مانند Wi-Fi، بلوتوث، مادون قرمز، روشنایی صفحه نمایش و همچنین لوازم جانبی خارجی را غیرفعال می کند. بنابراین صبر کنید تا فرآیند به طور کامل انجام شود سپس نتیجه به شما نمایش داده خواهد شد که با استفاده از آن می توانید موارد مورد نیاز را بهینه کنید.

یکی دیگر از ابزارهای خوبی که در کنار این نرم افزار وجود دارد، ابزار مانیتورینگ است که با اسفاده از آن می توانید به صورت لحظه ای وضعیت باتری لپ تاپ را بررسی کنید. همچنین شما می توانید ابزار مانیتورینگ را طوری تنظیم کنید تا زمانی که از باتری لپ تاپ بیش از حد معینی استفاده شد به شما هشدار دهد.

مانیتور کردن باتری لپ تاپ

Battery Optimizer با نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی ویندوز XP، ویستا، ویندوز ۷ سازگار است. البته بر روی ویندوز ۸ هم بدون مشکل کار می کند اما از طرف سازنده نرم افزار پشتیبانی نمی شود. شما می توانید این نرم افزار فوق العاده را به صورت مستقیم از سرور سایت دانلود کنید:

حجم فایل: ۲.۸۲ مگابایت

دانلود: لینک مستقیم

رمز فایل: www.hinetwork.ir