۷ نکته برای استفاده بهتر از مانیتورهای دوگانه در ویندوز ۸

یکی از دیگر ویژگی های خوب ویندوز ۸ پشتیبانی از چند مانیتور است که پیکربندی آن در مقایسه با ویندوز ۷ به مراتب راحت تر است. در این پست به ۷ نکته مهم در رابطه با استفاده از چند ماینتور در ویندوز ۸ اشاره می کنم.

۱. نمایش والپیپر جداگانه در هر مانیتور

نمایش والپیپر جداگانه در هر مانیتور

زمانی که شما یک تم را انتخاب می کنید، ویندوز ۸ به طور هوشمند هر تصویر پس زمینه تم را در یک مانیتور نمایش می دهد. اما شما به صورت دستی هم می توانید این کار را انجام دهید. برای انجام این کار در پنجره Desktop Background بر روی تصویر مورد نظر خود راست کلیک کنید و مشخص کنید که در کدام مانیتور نمایش داده شود.

نمایش والپیپر جداگانه در هر مانیتور

اگر شما از دو مانیتور با اندازه صفحه مختلف استفاده می کنید، ویندوز ۸ به صورت خودکار بهترین اندازه را برای نمایش والپیپر انتخاب می کند.

۲. گسترش یک والپیپر در دو مانیتور

ویندوز ۷ این ویژگی را فوق العاده را نداشت اما در ویندوز ۸ شما می توانید یک والپیپر را در دو مانیتور گسترش دهید. به طوریکه قسمتی از والپیپر در یک مانیتور و قسمت دیگر در مانیتور دوم نمایش داده شود. برای استفاده از این ویژگی در پنجره Desktop Background و در زیر قسمت Picture position گزینه Span را انتخاب کنید.

گسترش یک والپیپر در دو مانیتور

۳. گسترش Taskbar در تمام مانیتورها

در Properties نوار وظیفه گزینه Show taskbar on all displays وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا آیکن های نوار وظیفه را در تمام مانیتورها گسترش دهید. این گزینه به طور پیش فرض فعال است.

گسترش Taskbar در تمام مانیتورها

۴. مشاهده Start Screen در هر مانیتور

شما می توانید با استفاده از Charms bar در هر مانیتور به Start Screen دسترسی داشته باشید.

مشاهده Start Screen در هر مانیتور

۵. سوئیچ کردن بین برنامه ها در هر مانیتور

شما می توانید با انتقال اشاره گر ماوس به سمت چپ-بالا صفحه در هر مانیتور به App Switcher دسترسی داشته باشید و از طریق آن بین برنامه ها سوئیچ کنید.

۶. Drag and Drop

شما می توانید از این ویژگی فوق العاده کارآمد و مفید برای انتقال برنامه ها از یک مانیتور به مانیتور دیگر استفاده کنید. برای این کار کافی است تا پنجره مورد نظر خود را بین مانیتورها درگ کنید.

۷. میانبرهای صفحه کلید

برای انتقال برنامه ها بین مانیتورها می توانید از کلیدهای ترکیبی Win+Pg Up و Win+Pg Down استفاده کنید. البته هنوز هم می توانید از کلیدهای ترکیبی Win+Arrow و Win+Shift+Arrow برای انتقال پنجره های دسکتاپ استفاده کنید.


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Responses

  1. سلام
    ضمن عرض سلام
    یه سوال در مورد استفاده از kvm switch و اینکه من اونو درست وصل کردم تصیر هم در دو کیس نشون میده اما چون من از مانیتور ۲۰ اینچ (عریض) استفاده می کنم صفحه رو کشیده نشون میده می خاستم ببینم آیا درایوری داره یا با تنظیمات خاصی انجام داد و اسم kvm switch ام wipro هستش
    لطفا راهنمایی کنید خیلی فوریه
    با تشکر علی