نحوه پیکربندی تنظیمات Power Plan در ویندوز ۸

ویندوز کلمه Power Plan را به عنوان یک مجموعه از تنظیمات سخت افزاری و سیستمی تعریف کرده است که نحوه استفاده کامپیوتر از انرژی برق را مدیریت می کند. به کمک Power Plan شما می توانید کارایی را افزایش دهید، انرژی برق سیستم را ذخیره کنید و یا یک بالانس از هر دو داشته باشید. در این مقاله نحوه مدیریت این تنظیمات و ساخت یک Plan سفارشی در ویندوز ۸ را آموزش می دهم. لازم به ذکر است که کاربران ویندوز ۷ هم می توانند از این مطلب استفاده کنند چون مراحل انجام کار هیچ فرقی نمی کند.

پیکربندی تنظیمات Power Plan در ویندوز ۸

برای شروع، بر روی آیکن باتری در نوار وظیفه کلیک کرده و گزینه More power options را انتخاب کنید.

More power options

بعد از باز شدن پنجره Power Options شما می توانید از بین ۳ Plan موجود یکی را انتخاب کنید: Balanced ,Power Saver و یا High Performance. گزینه بالانس توصیه شده است زیرا با انتخاب گزینه High Performance انرژی برق بیشتری مصرف خواهد شد و یا با انتخاب گزینه Power Saver تا جایی که امکانش هست مصرف برق کاهش می یابد. گزینه High Performance به صورت پیش فرض مخفی است و برای مشاهده آن بر روی آیکن فلش رو به پایین مقابل عبارت Show additional plans کلیک کنید.

Power Options

برای تغییر تنظیمات هر یک از این ۳ Plan بر روی Change plan settings کلیک کنید. در پنجره Edit Plan Settings شما می توانید تنظیمات مورد نظر خود را بر روی Plan اعمال کنید. برای مثال، بعد از گذشت چه زمانی مانیتور خاموش شود یا کامپیوتر در حالت Sleep قرار بگیرد.

Edit Plan Settings

اگر شما می خواهید تنظیمات پیشرفته را هم تغییر دهید بر روی گزینه Change advanced power settings کلیک کنید.

تنظیمات پیشرفته Power

نحوه ساخت یک Power Plan سفارشی

اگر شما مایل باشید می توانید یک Plan سفارشی را ایجاد کنید. برای انجام این کار به صفحه Power Options بازگردید و از پنل سمت چپ بر روی گزینه Create a power plan کلیک کنید.

Create a power plan

در مرحله بعد یکی از ۳ Plan پیش فرض را که می خواهید از روی آن الگوبرداری شود را انتخاب کنید. در قسمت Plan name شما می توانید یک نام برای Plan خود انتخاب کنید.

Create a power plan

در آخر تنظیمات Display و Sleep مورد نظر خودتان را اعمال کرده و بر روی دکمه Create کلیک کنید.

Create a custom plan


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

4 Responses

  1. این مطلبتون خیلی کامل بود . عالییییییییییی

  2. سلام – آموزش بسیار کاملی بود و از زحمتی که می کشید ممنونم.
    سایت مفیدی دارید

  3. ممنون بابت مطالب مفیدتون بازم سر میزنم