مشاهده جزئیات تمام فعالیت های انجام شده در ویندوز

از لحظه ای که شما کامپیوتر را روشن می کنید و با برنامه ها و محیط ویندوز کار می کنید تا لحظه ای که کامپیوتر را خاموش می کنید تمام فعالیت ها و فرآیندهای انجام شده به صورت گزارش در سیستم ذخیره می شوند. اما بازیابی و مشاهده گزارش برای کاربران معمولی دشوار است و نیاز به دانش کافی دارد. اما در اینجا قصد داریم برنامه فوق العاده ای را به شما معرفی کنیم که از طریق آن می توانید به جزئیات فعالیت های انجام شده در ویندوز دسترسی داشته باشید.

LastActivityView نام برنامه کم حجم و فوق العاده ای است که با استفاده از آن می توانید یک گزارش کامل از فعالیت های انجام شده در ویندوز تهیه کنید. همچنین این برنامه پرتابل است و شما برای استفاده از آن نیازی به نصب برنامه ندارید.

LastActivityView

در اینجا به برخی از جزئیاتی که توسط این برنامه نمایش داده می شود اشاره می کنیم:

# چه فایل های exe. اجرا شده اند؟

# کدام کادرهای محاوره ای Save یا Open باز شده اند؟

# چه فایل ها و پوشه هایی باز شده اند؟

# کدام برنامه ها اخیرا نصب شده اند؟

# چه زمانی به شبکه و اینترنت متصل شده و یا از آنها خارج شده اید؟

# کدام برنامه ها کرش کرده و چه زمانی ویندوز هنگ کرده است؟ و خیلی موارد دیگر…

اما شاید شما هم بخواهید بدانید این نرم افزار این همه اطلاعات را از کجا بدست آورده و به ما نمایش می دهد؟ در جواب باید عرض کنم که جزئیات فعالیت های انجام شده در ویندوز معمولا در مکان های مختلفی ذخیره می شود. برنامه LastActivityView هم این اطلاعات را از رجیستری، Event Viewer، پوشه Prefetch و پوشه MiniDump موجود در دایرکتوری Windows و خیلی جاهای دیگر جمع آوری می کند. این برنامه با اینکه کم حجم است اما می توان از آن به عنوان یک ابزار مناسب و قدرتمند برای ویندوز استفاده کرد.

بعد از اجرای برنامه کامپیوتر شما اسکن شده و تمام فعالیت ها و رویدادهای اتفاق افتاده به شما نمایش داده خواهد شد. همچنین شما می توانید گزارش فعالیت های انجام شده را در فرمت HTML یا XML ذخیره کنید. همچنین امکان کپی کردن گزارش در حافظه Clipboard وجود دارد و از طریق آن می توانید داده ها را در برنامه های دیگر مانند اکسل ذخیره کنید. شما می توانید برنامه LastActivityView را از طریق لینک زیر و به صورت مستقیم از سرور سایت دانلود کنید:

حجم فایل: ۲۴۱ کیلوبایت

دانلود: لینک مستقیم

رمز فایل: www.hinetwork.ir

شما می توانید با عضویت در خبرنامه سایت و همچنین صفحه رسمی “های نتورک” در فیس بوک از تازه ترین خبرهای دنیای فناوری اطلاعات مطلع شوید.


Comments are closed.