نصب ویندوز ۸ در یک محیط مجازی با استفاده از VMware Player

Windows-8-in-VMware-Player

در این مطلب شما را با چگونگی نصب ویندوز ۸ بر روی یک محیط مجازی با استفاده از برنامه VMware Player به صورت گام به گام آشنا می سازیم. برای انجام این کار ابتدا برنامه را برای ایجاد یک ماشین مجازی نصب و اجرا کنید. شما همچنین برای انجام این کار نیاز به فایل ISO ویندوز ۸ دارید. لازم به ذکر است در ارائه این مطلب از ویندوز ۸ Enterprise نسخه ۳۲ بیتی ۹۰ روزه استفاده شده است.

ساخت یک ماشین مجازی:
همانند شکل زیر گزینه (Installer disc image file (ISO را انتخاب کرده و با کلیک بر روی دکمه Browse فایل ISO تان را انتخاب کنید.

Windows-8-VMware-Player-set-up

گزینه Microsoft Windows را همانند شکل زیر انتخاب کرده و سپس در قسمت Version‌ نیز Windows 7 را انتخاب و دکمه Next را کلیک کنید.

3Windows-8-VMware-Player-set-up

یک نام و مسیر ذخیره برای ساخت ماشین مجازی انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.

Windows-8-VMware-Player-set-up

در این بخش همانند شکل زیر کادر تعیین فضا برای ساخت فضای مجازی را انتخاب کنید. در اینجا گزینه Store virtual disk as a single disk با حجم حداکثر ۳۰ گیگابایت برای ایجاد یک فایل یکپارچه انتخاب شده است. شما همچنین می توانید با توجه به فضای خالی  هارد دیسک تان فضا را با انتخاب گزینه دوم به صورت قطعات کوچکتر و جدا از هم نیز در نظر بگیرید.

Windows-8-VMware-Player-set-up

با انجام صحیح عملیات فوق با پنجره ای همانند شکل زیر به منظور انجام تنظیمات برای نصب در صورت ایجاد صحیح ماشین مجازی رو به رو می شوید. گزینه Next را به منظور منتقل شدن به مرحله بعد و انتخاب سیستم عامل کلیک کنید.

Windows-8-VMware-Player-Instalation

از این مرحله به بعد عملیات به صورت اتوماتیک پیش می رود و ابزار VMware بعد از اتمام نصب کامل ویندوز ۸ به صورت اتوماتیک نصب می شود. از ابزار VMware به صورت کارآمدی می توانید برای کار با ویندوز ۸ بهره گیرید به طوری که به آسانی می توانید اندازه پنجره را در زمان کار سفارشی سازید.

Windows-8-VMware-player-VMware-Tools

در این مرحله شما به راحتی می توانید با نسخه کپی شده ویندوز ۸ بر روی ماشین مجازی که ساخته اید کار کنید. در تصویر زیر توضیح تنظیمات کلی در این زمینه را مشاهده می کنید.

Windows-8-VMware-Player-Settings

Download VMware Player


Comments are closed.