پیغام Maintenance in Progress بیانگر چیست؟

Maintenance in progress

اگر شما هم از کاربران ویندوز ۸ هستید حتما پیغام Maintenance in progress را در Action Center مشاهده کرده اید. شما می توانید با کلیک کردن بر روی Open Action Center جزئیات آخرین پیغام ها درباره وضعیت کامپیوتر را مشاهده کنید. البته این پیغام ها دقیقا به شما نمی گویند که مشکل چیست.

Action Center را باز کرده و بر روی فلش رو به پایین در کنار زبانه Maintenance کلیک کنید تا تنظیمات آن نمایش داده شود. حالا شما گزینه Automatic Maintenance را مشاهده خواهید کرد. شما می توانید این گزینه را Start یا Stop کنید.

Action Center

اما هنوز مشخص نیست که با Start کردن گزینه Automatic Maintenance دقیقا چه کاری انجام می شود. برای فهمیدن این موضوع زمانی که این گزینه را Start کرده اید به Task Manager بروید و مشاهده کنید که کدام فرآیند بیشتر از همه منابع حافظه و پردازنده را در اختیار گرفته است. این بهترین راه برای درک بهتر کارکرد گزینه Automatic Maintenance می باشد.

Task Manager

همانطور که مشاهده می کنید ۲ فرآیند یا سرویس بیشترین استفاده از منابع سیستم را دارند:

۱- Antimalware Service Executable یا همان سرویس ویندوز دیفندر

۲- Service Host: Disk Defragmenter یا همان بهینه سازی درایوها

ممکن است شما بگویید که شاید این سرویس ها قبل از Start در حال اجرا بودند اما کافی است تا یکبار گزینه Automatic Maintenance را متوقف کنید و دوباره فرآیندهای Task Manager را بررسی کنید. مطمئنا شما هم این سناریو را تائید می کنید.

زمانبندی Automatic Maintenance:

برای انجام این کار بر روی گزینه Change maintenance settings کلیک کنید. به صورت پیش فرض هر روز ساعت ۳ صبح این عمل انجام می شود که شما می توانید آن را تغییر دهید.

زمانبندی Automatic Maintenance


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

6 Responses

  1. آقا واقعا کارتون معرکست.. حرف نداره مطالبتون.ممنونم

  2. خیلی وقت بود می خواستم بدونم این چیکار میکنه کلافم کرده بود.
    توضیحاتتون عالی بود

  3. خیلی ممنون از مطلبتون واقعا عالییی بود.میشه اینو تو وبلاگم بزارم؟

  4. خیلی خوب بود البته می دونستم که هارد دیسک رو دیفرگ میکنه ولی نمی دونستم ویندوز دیفندرم اجرا میشه.بازم ممنون