۳ ویژگی ارائه جدید در Word 2013

مایکروسافت در ورد ۲۰۱۳ بیشتر نیازهای کاربران را در نظر گرفته است و ویژگی های کاربردی بسیاری را به آن اضافه کرده است. برای مثال ۳ ویژگی ارائه جدید در ورد ۲۰۱۳ گنجانده شده است که در هنگام ارائه آنلاین اسناد بسیار مفید خواهند بود. در این پست به بررسی آنها پرداخته ایم.

۱- مطالعه مستقل اسناد توسط شرکت کنندگان:

مطالعه مستقل اسناد توسط شرکت کنندگان

زمانی که شما یک سند ورد را به صورت آنلاین ارائه می دهید این امکان برای شرکت کنندگان در ارائه وجود دارد که بتوانند سند را به صورت مستقل و با استفاده از ماوس و صفحه کلید خود مطالعه کنند. این ویژگی برای این است که اگر شرکت کننده ای هنگام ارائه مطلبی را متوجه نشد باعث ایجاد وقفه در ارائه و بازگشت به مطلب قبلی نشود.

زمانی که یک شرکت کننده سند ورد را به صورت مستقل مطالعه می کند به ۳ روش هشداری مبنی بر اینکه به صورت مستقل در حال مطالعه سند است را دریافت می کند:

# از طریق Status bar در پایین فایل ورد

# از طریق متن هشدار در بالای فایل ورد

# از طریق دکمه Follow Presenter که در بالای صفحه ظاهر می شود و با کلیک کردن بر روی آن کاربر دوباره به شرکت کنندگان در جلسه ملحق و از حالت مطالعه سند به صورت مستقل خارج خواهد شد.

۲- تصحیح اسناد هنگام ارائه:

تصحیح اسناد هنگام ارائه

هیچکس کامل نیست و قطعا همه ما هنگام نوشتن یک سند مرتکب اشتباهات تایپی یا دستوری می شویم. ورد ۲۰۱۳ یک ویژگی بسیار کاربردی دارد که به شما این اجازه را می دهد تا هنگام ارائه یک سند اگر غلط املایی یا دستوری را مشاهده کردید بدون خاتمه ارائه آن را اصلاح کنید و سپس دوباره با Resume کردن، سند را برای شرکت کنندگان در جلسه ارائه دهید.

۳- دانلود اسناد هنگام ارائه:

دانلود اسناد هنگام ارائه

در ورد ۲۰۱۳ دانلود و توزیع اسناد هنگام ارائه امکان پذیر است. برای این کار یک گزینه به نام Enable remote viewers to download the document وجود دارد که با فعال کردن آن شرکت کنندگان در ارائه قادر به دانلود سند خواهند بود.


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

8 Responses

 1. ممنون. آیا استفاده از امکانات آنلاین آفیس ۲۰۱۳ مجانی است؟

 2. سلام، میشه کرک آفیس ۲۰۱۳ را قرار بدین؟ مرسی

 3. سلام . من از آفیس ۲۰۱۳ با سریال نامبری که داشتم استفاده میکنم . شماره سریالم درسته چون توسط نرم افزار تایید می شه اما هر بار که برنامه رو می بیندم و دوباره باز میکنم ازم شماره سریال میخواد که دوباره باید وارد کنم . می شه منو راهنمایی و کمکم کنید ؟
  ممنونم

 4. سلام . من منتظر پاسخ و راهنمایی شما هستم . ضمنا مشکل دیگه اینه که با اینکه ویندوز ایکس پی من ۲۰۱۲ و آخرین آپدیت مایکروسافته ، موقع نصب ارور میده و میگه روی ورژن جدیدتر ویندوز باید نصب کنید !!! نت فریم ورک هم نصبه .
  لازم به ذکره که من روی سیستمم دو تا ویندوز دارم ۷& xp

  • سلام دوست عزیز.. در مورد سوال اولتون نمی تون راهنمایی کنم چون با این مشکل مواجه نشدم. اگر پاسخ شما رو پیدا کردم حتما اطلاع رسانی می کنیم. اما در مورد سوال دوم باید بگم که آفیس ۲۰۱۳ فقط بر روی ویندوز ۷ و ویندوز ۸ قابل نصبه و شما نمی توانید بر روی ویندوز XP یا ویستا نصب کنید.

 5. نسخه نهایی آفیس ۲۰۱۳ اومده، لطف کنید یه کرک معتبر قرار بدین، ممنون