مدیریت رمزهای عبور در ویندوز ۸

یکی از مواردی که ذهن بیشتر کاربران را مشغول کرده است، ذخیره پسوردهای مختلف خود در یکجای امن می باشد. اغلب ما در سایت های مختلف عضو هستیم و روزانه اکانت های ساخته شده ما در حال افزایش است. یکی از راههای فراموش نکردن رمزهای عبور نوشتن آنها در یک کاغذ است که خب اصلا روش مطمئنی نیست. در این مقاله به شما یک برنامه فوق العاده برای ذخیره رمزهای عبور را معرفی می کنیم.

کاربرانی که سابقه استفاده از نرم افزار LastPass را دارند به خوبی می دانند که LastPass یکی از بهترین برنامه های مدیریت رمزهای عبور می باشد که امنیت بسیار بالایی دارد. یکی از بهترین ویژگی های این برنامه سازگاری با پلتفرم های موبایل می باشد. یعنی هم کاربران کامپیوتر و هم کاربران تلفن های همراه با امنیت بالا می توانند پسوردهای خود را در این برنامه ذخیره کنند.

مدیریت رمزهای عبور در ویندوز 8

اما برای آن دسته از کاربرانی که با برنامه آشنا نیستند باید بگویم که LastPass یک Password Manager آنلاین است که از امنیت فوق العاده بالایی برخوردار است. همچنین این برنامه مبتنی با کلود است و از سرویس های ابری استفاده می کند و به شما اجازه می دهد تا از هر جایی که هستید به برنامه دسترسی داشته باشید.

به تازگی اپلیکیشن این برنامه برای ویندوز ۸ منتشر شده است که از طریق استور قابل دسترسی است. یکی از نکات حائز اهمیت این برنامه، رابط کاربری زیبای آن است که دقیقا شبیه نسخه دسکتاپ LastPass است.

App مخصوص ویندوز ۸ این برنامه به شما اجازه می دهد تا رمزهای عبور و نام سایت های مختلف را به لیست اضافه کنید. همچنین شما می توانید نکات امنیتی را مشاهده و در صورت نیاز نکات امنیتی جدید را اضافه کنید. توجه داشته باشید که فعلا نسخه آزمایشی LastPass برای ویندوز ۸ منتشر شده است و شما نمی توانید از تمام ویژگی های آن استفاده کنید. برای استفاده از ویژگی های کامل این برنامه پیشنهاد می کنم نسخه دسکتاپ LastPass را از لینک انتهای مطلب و به صورت مستقیم از سرور سایت دریافت کنید.

برای دریافت این برنامه در ویندوز ۸، ویندوز استور را باز کرده و برنامه LastPass را جستجو کنید. سپس بعد از نصب برنامه نام کاربری و رمز عبور اکانت LastPass خود را وارد کنید تا بتوانید به برنامه دسترسی داشته باشید.

زمانی که برای اولین بار از این برنامه استفاده می کنید شما باید یک اکانت با LastPass ایجاد کنید. برای ساخت یک اکانت رایگان در LastPass ابتدا برنامه را اجرا کرده و بر روی دکمه Create Account کلیک کنید. با انجام این کار پنجره Sign-in در مرورگر اصلی شما نمایش داده خواهد شد. سپس مشخصات اکانت خودتان را وارد کرده و بر روی دکمه Create Account کلیک کنید.

نسخه دسکتاپ LastPass با ویندوز ۲۰۰۰، ویندوز XP، ویستا و ویندوز ۷ سازگار است. شما می توانید نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی این نرم افزار را از طریق لینک های زیر دریافت کنید:

> دانلود نسخه ۳۲ بیتی:

   حجم فایل: ۱۰.۲۹ مگابایت | لینک مستقیم | رمز فایل: www.hinetwork.ir

> دانلود نسخه ۶۴ بیتی:

   حجم فایل: ۱۳.۸۳ مگابایت | لینک مستقیم | رمز فایل: www.hinetwork.ir


Comments are closed.