چگونه آیکن PC Settings را در نوار وظیفه و صفحه شروع پین کنیم؟

چگونه آیکن PC Settings را در نوار وظیفه و صفحه شروع پین کنیم؟

در ویندوز ۸ علاوه بر کنترل پنل قدیمی، یک کنترل پنل جدید نیز وجود دارد که PC Settings نامیده می شود. شما می توانید از طریق پنجره PC Settings تنظیمات مختلفی را پیکربندی کنید که در مطالب قبلی به بیشتر گزینه های آن اشاره کرده ایم. برای باز کردن پنجره PC Settings شما ابتدا باید Charms bar را باز کنید و سپس از طریق آن به پنجره PC Settings دسترسی داشته باشید. البته شما می توانید از طریق Start Screen عبارت PC Settings را جستجو کنید اما باز هم نمی توان آیکن آن را به صفحه شروع و یا نوار وظیفه پین کرد. همانطور که می دانید بنا به دلایل مختلفی ویندوز ۸ اجازه ساخت میانبر از برنامه های رابط کاربری مترو را نمی دهد.

شما می توانید برای دسترسی سریعتر به پنجره PC Settings از ۳ روش زیر استفاده کنید:

۱- از طریق آیکن نوار وظیفه

۲- از طریق آیکن Start Screen

3- از طریق کلید ترکیبی

ابتدا فایل میانبر پنجره PC Settings را از لینک انتهای مطلب دانلود کنید. سپس بر روی فایل PC-Settings.exe راست کلیک کرده و گزینه Pin to Start را انتخاب کنید. با انجام این کار آیکن PC Settings در Start Screen پین خواهد شد. همچنین شما می توانید با انتخاب گزینه Pin to Taskbar آیکن PC Settings را به نوار وظیفه سنجاق کنید.

پین کردن آیکن PC Settings

کاربرانی که نمی خواهند آیکن PC Settings را به نوار وظیفه و Start Screen پین کنند می توانند برای دسترسی سریعتر به پنجره PC Settings یک کلید میانبر برای آن تعریف کنند. برای انجام این کار ابتدا یک Shortcut از روی فایل ایجاد کنید. سپس با راست کلیک کردن بر روی میانبر، گزینه Properties را انتخاب کنید. در زیر زبانه Shortcut و در مقابل کادر Shortcut key کلید ترکیبی مورد نظر خود را وارد کرده و بر روی Apply/OK کلیک کنید.

Shortcut key

جهت دانلود میانبر PC Settings بر روی لینک زیر کلیک کنید:

حجم فایل: ۴۴۹ کیلوبایت

دانلود: لینک مستقیم

رمز فایل: www.hinetwork.ir


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. tarfande kheily jalebi bod

    matalebe siteton fogholadas