رابط کاربری مدرن را در ویندوز ۷ تجربه کنید

رابط کاربری مدرن را در ویندوز 7 تجربه کنید

همانطور که می دانید یکی از تغییرات اساسی و فوق العاده ویندوز ۸ نسبت به نسخه های قبلی ویندوز، استفاده از رابط کاربری مدرن (مترو) می باشد. اما هنوز بسیاری از کاربران از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ سوئیچ نکرده اند و با محیط جدید ویندوز ۸ آشنا نیستند. در اینجا به شما روشی را معرفی می کنیم که می توانید بدون نصب ویندوز ۸ رابط کاربری مدرن را در ویندوز ۷ تجربه کنید.

WinMetro نام برنامه فوق العاده ای است که رابط کاربری مدرن ویندوز ۸ را شبیه سازی می کند و شما می توانید از آن در ویندوز ۷ استفاده کنید. این برنامه Start Screen و Charms bar را به ویندوز ۷ اضافه می کند و شما می توانید درست شبیه ویندوز ۸ از آنها استفاده کنید. حتی کاشی های آب و هوا، ساعت و تاریخ، اسکای درایو و سایر برنامه ها در Start Screen وجود دارند.

تنظیمات WinMetro

برای مشاهده تنظیمات برنامه از آیکن تنظیمات در Start Screen استفاده کنید. همچنین برای مشاهده Charms bar می توانید از کلید ترکیبی Win+I استفاده کنید. دقیقا شبیه ویندوز ۸ گزینه های Volume ,Network و Power در Charms bar وجود دارند.

WinMetro Power Options

برای مشاهده گزینه های Log off ,Sleep ,Restart و Shutdown باید بر روی تصویر حساب کاربری در بالا سمت راست Start Screen کلیک کنید تا نمایش داده شوند. توجه داشته باشید که این برنامه فعلا در مرحله آزمایش قرار دارد و ممکن است هنگام استفاده از آن به مشکلاتی برخورد کنید. البته ما این برنامه را بر روی نسخه ۳۲ بیتی ویندوز ۷ تست کردیم و بدون هیچ مشکلی کار کرد.

برنامه WinMetro با نسخه های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی ویندوز ۷، ویستا و ویندوز XP سازگار است و شما می توانید آن را از طریق لینک زیر و به صورت مستقیم از سرور سایت دانلود کنید:

حجم فایل: ۶.۰۴ مگابایت

دانلود: لینک مستقیم

رمز فایل: www.hinetwork.ir

شما می توانید با عضویت در خبرنامه سایت و همچنین صفحه رسمی “های نتورک” در فیس بوک از تازه ترین خبرهای دنیای فناوری اطلاعات مطلع شوید.


Comments are closed.