چگونه ابزارهای مدیریتی را به صفحه شروع پین کنیم؟

در مطالب قبلی ابزارهای مختلفی را به شما معرفی کردیم که با استفاده از آنها می توانستید فایل ها و پوشه ها و یا حتی آیکن PC settings را به Start Screen پین کنید. در این مطلب قصد داریم نحوه پین کردن ابزارهای مدیریتی ویندوز ۸ را به شما آموزش دهیم.

ویندوز ۸ به شما اجازه می دهد تا بیش از ۲۰ ابزار مدیریتی را خیلی سریع و بدون نیاز به استفاده از ابزارها و برنامه ها کمکی به صفحه شروع پین کنید. این ابزارهای مدیریتی عبارتند از:

Performance Monitor, Computer Management, Windows Memory Diagnostic, System Configuration, Event Viewer, Local Security Policy, System Information, ODBC Data Sources (64-bit), Task Scheduler, Resource Monitor, Print Management, Services, Disk Cleanup, Component Services, Windows Firewall with Advanced, Widows PowerShell ISE, Defragment & Optimize Drives, iSCSI initiator.

چگونه ابزارهای مدیریتی را به صفحه شروع پین کنیم؟

برای پین کردن ابزارهای مدیریتی به صفحه شروع، ابتدا به Start Screen بروید و از طریق Charms bar گزینه Settings را انتخاب کنید. همچنین شما می توانید از کلید ترکیبی Win+I برای انجام این کار استفاده کنید. سپس در زیر قسمت Settings بر روی گزینه Tiles کلیک کنید.

Settings Charm

در آخر گزینه Show administrative tools را فعال کنید تا ابزارهای مدیریتی در صفحه شروع نمایش داده شوند.

Show administrative tools

# نکته: اگر شما گزینه Tiles را در قسمت Settings مشاهده نکردید، مطمئن شوید که از طریق صفحه شروع Charms bar را باز کرده باشید. چون اگر از طریق دسکتاپ Charms bar را باز کنید گزینه Tiles در قسمت Settings نمایش داده نخواهد شد.

اگر شما می خواهید فقط برخی از این ابزارها در صفحه شروع پین شوند، پس از انجام مراحل بالا بر روی ابزارهایی که مورد استفاده شما نیست راست کلیک کرده و گزینه Unpin را انتخاب کنید.

شما می توانید با عضویت در خبرنامه سایت و همچنین صفحه رسمی “های نتورک” در فیس بوک از تازه ترین خبرهای دنیای فناوری اطلاعات مطلع شوید.


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. من دانشجوی itهستم علاقه دارم با تازه های خبری تو رشتم و زمینه ی کامپیوتر بیشتر آشنا بشم