پاک کردن فایل های موقت و اضافی فقط با یک کلیک

همانطور که می دانید فایل های موقت اینترنت، فایل های Cache شده مرورگرها و تاریخچه آنها در کامپیوتر ذخیره می شوند تا در مراجعات بعدی بارگذاری صفحات اینترنتی سریعتر انجام شود. همچنین برنامه های مختلفی مانند ویندوز مدیا پلیر، مایکروسافت آفیس، ادوبی ریدر و حتی Skype یک قسمت Recent دارند که تاریخچه فایل های باز شده در این برنامه ها را ذخیره می کند. این فایل ها به طور معمول حجم زیادی از هارد را اشغال نمی کنند اما با مرور زمان و انباشته شدن این فایل ها مشاهده خواهید کرد که فضای قابل مشاهده ای توسط این فایل های موقت به هدر رفته است. برای پاک کردن فایل های موقت و اضافی از روی کامپیوتر نرم افزارهای مختلفی وجود دارند که در اینجا قصد داریم یکی از این برنامه ها را معرفی کنیم.

JFRemover نام برنامه پرتابل و رایگانی است که با استفاده از آن می توانید به راحتی و با چند کلیک فایل های موقت اینترنت، فایل های Cache شده و تاریخچه برنامه های مختلف را از روی کامپیوتر خود پاک کنید. از ویژگی های این برنامه می توان به سرعت بالا، گزینه های فراوان و ساده بودن آن اشاره کرد.

JFRemover

با کلیک بر روی دکمه Options کادر محاوره ای مربوط به تنظیمات برنامه نمایش داده می شود. تنظیمات JFRemover به ۳ زبانه Browsers ,Windows و Applications تقسیم می شود. در زبانه Browsers شما می توانید مشخص کنید که فایل های موقت اینترنت، فایل های Cache شده و تاریخچه کدامیک از مرورگرها پاک شوند.

JFRemover Options

در زبانه Windows شما می توانید آیتم های مختلفی مانند سطل آشغال، Cache دات نت فریم ورک، فایل های گزارش، Memory Dump و خیلی موارد دیگر را می توانید انتخاب کنید تا از روی کامپیوتر شما پاک شوند. همچنین در زبانه Applications لیستی از برنامه های نصب شده در کامپیوتر شما نمایش داده می شود که می توانید فایل های Cache و تاریخچه مربوط به آنها را پاک کنید.

در آخر پس از انتخاب گزینه های مورد نظر خود بر روی دکمه Save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند. سپس به پنجره اصلی برنامه بروید و بر روی دکمه Clean کلیک کنید تا اسکن و پاکسازی فایل های اضافی کامپیوتر شروع شود. توجه داشته باشید که فایل های موقتی که از روی کامپیوتر شما پاک می شوند قابل بازیابی نخواهند بود.

JFRemover با ویندوز ویستا، ویندوز ۷ و ویندوز ۸ سازگار است و شما می توانید این برنامه را از طریق لینک زیر و به صورت مستقیم از سرور سایت دانلود کنید:

حجم فایل: ۳۰۶ کیلوبایت

دانلود: لینک مستقیم

رمز فایل: www.hinetwork.ir

شما می توانید با عضویت در خبرنامه سایت و همچنین صفحه رسمی “های نتورک” در فیس بوک از تازه ترین خبرهای دنیای فناوری اطلاعات مطلع شوید.


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Responses

  1. برنامه های جالبی دارین