چگونه تعداد خطوط Start Screen را کاهش دهیم؟

همانطور که می دانید از طریق Start Screen می توان سریعتر به برنامه ها و اپلیکیشن ها دسترسی داشت. همچنین شما می توانید برنامه های مختلف خود را به صفحه شروع Pin کنید که به صورت خطوطی مرتب در Start Screen نمایش داده می شوند. اما نکته ای که وجود دارد این است که ویندوز ۸ به شما اجازه نمی دهد تا تعداد خطوط کاشی های Start Screen را تغییر دهید.

در مطالب قبلی نحوه تغییر تعداد خطوط Start Screen از طریق رجیستری ویندوز ۸ را آموزش داده ایم که می توانید از اینجا آن را مشاهده کنید. اما از آنجایی که کاربران مبتدی ممکن است نتوانند این کار انجام دهند در این پست قصد داریم یک برنامه مناسب برای انجام این کار را به شما معرفی کنیم.

Windows 8 Start Screen Tiles نام ابزار مناسبی است که با استفاده از آن می توانید به راحتی تعداد خطوط کاشی ها در صفحه شروع را کاهش دهید.

Windows 8 Start Screen Tiles

 این ابزار هم دقیقا رجیستری ویندوز ۸ را تغییر می دهد اما کار شما را آسان تر کرده است و دیگر نیازی ندارید تا به پنجره رجیستری مراجعه کنید. اما باید به دو نکته توجه داشته باشید. اول اینکه با استفاده از این برنامه فقط می توانید تعداد خطوط Start Screen را کاهش دهید. به دلیل اینکه تعداد خطوط Start Screen به اندازه رزولوشن صفحه نمایش شما بستگی دارد. برای مثال اگر رزولوشن صفحه نمایش شما ۹۰۰*۱۴۴۰ باشد کاشی ها نهایت در ۵ خط نمایش داده خواهند شد و ویندوز ۸ اجازه افزایش خطوط بیش از ۵ را نمی دهد (حتی از طریق رجیستری). برای مشاهده جدول رزولوشن و تعداد خطوط Start Screen اینجا کلیک کنید. نکته دوم اینکه امکان وارد کردن مقدار ۰ وجود ندارد و حداقل باید ۱ خط از کاشی های اپلیکیشن ها در Start Screen نمایش داده شود.

Windows 8 Start Screen Tiles با نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی ویندوز ۸ سازگار است و شما می توانید آن را از طریق لینک زیر و به صورت مستقیم از سرور سایت دانلود کنید:

حجم فایل: ۸۸۸ کیلوبایت

دانلود: لینک مستقیم

رمز فایل: www.hinetwork.ir

شما می توانید با عضویت در خبرنامه سایت و همچنین صفحه رسمی “های نتورک” در فیس بوک از تازه ترین خبرهای دنیای فناوری اطلاعات مطلع شوید.


Comments are closed.