همه چیز درباره ویژگی بحث برانگیز Do Not Track

مایکروسافت در اینترنت اکسپلورر ۱۰ از یک ویژگی جدید به نام Do Not Track استفاده کرده است. هدر DNT سبب می شود تا فعالیت های کاربران و داده هایی که از خود به جای می گذارند قابل ردیابی نباشند. برای مثال آدرس IP و یا عباراتی که جستجو می کنند. کمپانی های تبلیغاتی از این اطلاعات شخصی کاربران برای تبلیغات و درآمدزایی استفاده می کنند. ویژگی Do Not Track به صورت پیش فرض در IE 10 فعال است و همین امر موجب شد تا کمپانی های تبلیغاتی اعلام کنند که این کار مایکروسافت تاثیر منفی بر صنعت خواهد گذاشت.

شاید بپرسید که آیا این ویژگی باعث می شود تا تبلیغات نمایش داده نشوند؟ در پاسخ باید عرض کنم که خیر تبلیغات نمایش داده می شوند اما نوع تبلیغاتی که شما مشاهده می کنید متفاوت خواهد بود. برای مثال تبلیغات رفتاری بر اساس عباراتی که شما جستجو کرده اید و یا سایت هایی که مشاهده کرده اید به شما نمایش داده می شوند. اگر ویژگی DNT فعال باشد شما به جای تبلیغات هدفمند تبلیغات عمومی را مشاهده خواهید کرد. البته این ویژگی در مرورگر فایرفاکس هم وجود دارد که می توانید از طریق تنظیمات آن را فعال کنید.

پیکربندی و غیرفعال کردن ویژگی Do Not Track در اینترنت اکسپلورر ۱۰

برای غیرفعال کردن ویژگی Do Not Track از طریق آیکن Settings و یا منوی Tools گزینه Internet options را انتخاب کنید.

Interent options

سپس به زبانه Advanced بروید و تیک گزینه *Always send Do Not Track header بردارید و بر روی Apply/OK کلیک کنید.

Always send Do Not Track header

زمانی که ویژگی Do Not Track فعال است شما می توانید تنظیمات شخصی خود را اعمال کنید. برای انجام این کار بر روی آیکن Settings کلیک کرده و از زیر منوی Safety گزینه Tracking Protection را انتخاب کنید. پنجره Personalized Tracking Protection List نمایش داده خواهد شد که از طریق آن می توانید یک لیست شخصی از سایت هایی را که نمی خواهید شما را ردیابی کنند، داشته باشید. اگر شما گزینه Automatically block را انتخاب کنید، اینترنت اکسپلورر ۱۰ به صورت خودکار همه آنها را بلاک خواهد کرد.

Tracking Protection List

شما می توانید با عضویت در خبرنامه سایت و همچنین صفحه رسمی “های نتورک” در فیس بوک از تازه ترین خبرهای دنیای فناوری اطلاعات مطلع شوید.

مطالب مرتبط:

۶ نکته کاربردی برای کاربران اینترنت اکسپلورر ۱۰

دانلود نسخه پیش نمایش IE 10 برای ویندوز ۷


Comments are closed.