نحوه همزمان سازی زیرنویس در VLC Player

خیلی مواقع پیش می آید که هنگام مشاهده یک فیلم با زیرنویس، زیرنویس به درستی با لحظه ای که بازیگران در حال گفتگو هستند همزمان نیست. معمولا اکثر کاربران اولین راهی که به ذهنشان می رسد این است که سریعا پلیر را می بندند و از مشاهده فیلم منصرف می شوند چون هیچ چیزی از داستان فیلم را متوجه نمی شوند. اما اگر شما هم از کاربران VLC Player هستید این مطلب را دنبال کنید چون قصد داریم نحوه همزمان سازی زیرنویس با فیلم را در این پلیر محبوب به شما آموزش دهیم.

VLC Player دارای ویژگی هایی است که به شما در حل مشکل ناهماهنگی زیرنویس ها کمک می کند و شما می توانید با چند ترفند ساده زیرنویس را با فیلم هماهنگ کنید.

نحوه همزمان سازی زیرنویس در VLC Player

برای انجام این کار هنگام پخش فیلم به منوی Tools بروید و گزینه Track Synchronization را انتخاب کنید. بعد از باز شدن پنجره Adjustments and Effects به زبانه Synchronization بروید.

نحوه همزمان سازی زیرنویس در VLC Player

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در این زبانه یک بخش به نام Subtitles/Video وجود دارد. در این قسمت شما باید زمان عقب یا جلو بودن زیرنویس از فیلم را تنظیم کنید. کار سختی نیست و کافی است هنگام مشاهده فیلم ببینید که موقعی که بازیگران در حال گفتگو هستند آیا زیرنویس بعد از اتمام صحبت آنها نمایش داده می شود یا قبل از آن. برای مثال اگر می خواهید زیرنویس ۲ ثانیه دیرتر نمایش داده شود مقدار ۲.۰- را وارد کنید. اما اگر می خواهید زیرنویس ۲ ثانیه زودتر نمایش داده شود مقدار ۲.۰+ را وارد کنید. در آخر بر روی دکمه رفرش کلیک کرده و تغییرات را مشاهده کنید.

روش سریعتر: شما می توانید با استفاده از میانبرهای صفحه کلید سریعتر زیرنویس را با فیلم Sync کنید. برای انجام این کار اگر از کلید H استفاده کنید ۵۰ میلی ثانیه زیرنویس با زودتر و با فشار دادن کلید G زیرنویس ۵۰ میلی ثانیه دیرتر نمایش داده خواهد شد.

شما می توانید با عضویت در خبرنامه سایت و همچنین صفحه رسمی “های نتورک” در فیس بوک از تازه ترین خبرهای دنیای فناوری اطلاعات مطلع شوید.


Comments are closed.