دانلود ۴ نرم افزار بهینه سازی حافظه RAM

یکی از مهمترین مواردی که هنگام بهینه سازی و افزایش سرعت سیستم بررسی می شود حافظه RAM است. در بسیاری از موارد زمانی که کاربر برنامه های مختلفی را همزمان اجرا می کند، بعد از گذشت مدت زمانی حافظه رم سریعا پر شده و کارکرد ویندوز با مشکل رو به رو می شود. معمولا کاربران با ارتقاء حافظه رم سعی می کنند تا سرعت کامپیوتر را افزایش دهند اما در اغلب موارد به دلیل هزینه ارتقاء سخت افزاری کاربران ترجیح می دهند تا با بهینه سازی حافظه رم فعلی خود سعی کنند نهایت بهره را از امکانات سخت افزاری موجود ببرند. البته حتی اگر شما چند گیگابایت رم اضافه کنید باز هم بهتر است تا حافظه RAM را بهینه سازی کنید. به هر حال، در این پست قصد داریم به شما ۴ نرم افزار محبوب و فوق العاده کاربردی را برای بهینه سازی حافظه RAM معرفی کنیم.

Wise Memory Optimizer:

Wise Memory Optimizer

Wise Memory Optimizer نام برنامه رایگان و پرتابلی است که فضای اتلاف شده توسط برنامه های غیرضروری را آزاد می کند که باعث افزایش فضای خالی حافظه رم می شود. برای استفاده از این ابزار فوق العاده بعد از اجرای برنامه فقط باید بر روی دکمه Optimize Now کلیک کنید. همچنین در تنظیمات برنامه می توانید مشخص کنید که اگر فضای خالی رم از یک مقدار مشخصی کاهش یافت برنامه به صورت خودکار عملیات بهینه سازی را آغاز کند. این برنامه یکی از سریعترین راههای جلوگیری از اتلاف حافظه رم است.

حجم فایل: ۹۵۹ کیلوبایت | دانلود: لینک مستقیم | رمز فایل: www.hinetwork.ir

Mz RAM Booster:

Mz RAM Booster

برنامه Mz RAM Booster درست شبیه برنامه Wise Memory Optimizer فضای اتلاف شده حافظه رم را بازیابی می کند و به صورت خودکار عملیات بهینه سازی را انجام می دهد. این برنامه پرتابل نیست و برای استفاده از آن باید بر روی کامپیوتر برنامه را نصب کنید.

حجم فایل: ۱.۴۵ مگابایت | دانلود: لینک مستقیم | رمز فایل: www.hinetwork.ir

RAM Rush:

RAM Rush

RAM Rush نام ابزار کم حجم و رایگانی است که از رابط گرافیکی کاربرپسندی برخوردار است. این برنامه به سرعت از طریق آیکن موجود در قسمت System Tray قابل دسترسی است و زمانی که اشاره گر ماوس را بر روی آن ببرید به صورت یک گراف مقدار استفاده شده از حافظه رم و پردازنده را به شما نمایش می دهد. شما همچنین می توانید برنامه را بر روی بهینه سازی خودکار تنظیم کنید تا اگر فضای خالی حافظه رم کمتر از ۸ درصد شد برنامه به صورت خودکار عملیات بهینه سازی را شروع کند.

حجم فایل: ۶۸۸ کیلوبایت | دانلود: لینک مستقیم | رمز فایل: www.hinetwork.ir

Anvi RAM Booster:

Anvi RAM Booster

Anvi RAM Booster یکی دیگر از ابزارهای فوق العاده بهینه سازی حافظه رم است. این برنامه به صورت گرافیکی مقدار استفاده شده از حافظه رم و CPU را نمایش می دهد و شما می توانید از دو حالت اسکن عمیق و اسکن هوشمند برای بهینه سازی استفاده کنید. همچنین این برنامه پرتابل است و شما می توانید با کپی کردن بر روی فلش همیشه آن را همراه خود داشته باشید.

حجم فایل: ۹۵۹ کیلوبایت | دانلود: لینک مستقیم | رمز فایل: www.hinetwork.ir

شما می توانید با عضویت در خبرنامه سایت و همچنین صفحه رسمی “های نتورک” در فیس بوک از تازه ترین خبرهای دنیای فناوری اطلاعات مطلع شوید.