ساخت میانبر برای درایوهای قابل جابجایی به طور خودکار

ساخت میانبر برای درایوهای قابل جابجایی به طور خودکار

یکی از ویژگی های فوق العاده سیستم عامل مک این است که به شما اجازه می دهد تا یک میانبر از درایوهای قابل جابجایی مانند فلش درایوها و هاردهای اکسترنال را بر روی دسکتاپ ایجاد کنید. در سیستم عامل مک هر زمان که شما یک DVD، فلش یا هارد را به کامپیوتر متصل کنید یک میانبر از درایو به صورت خودکار در دسکتاپ ساخته خواهد شد. اما سیستم عامل ویندوز فاقد این ویژگی است. در اینجا روشی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید از این ویژگی در ویندوز هم بهره ببرید.

TweakNow DriveShortcut نام برنامه کاربردی و فوق العاده ای است که با استفاده از آن می توانید یک میانبر از درایوهای قابل جابجایی را بر روی دسکتاپ ایجاد کنید. این برنامه یکی از آسان ترین راههای دسترسی به درایوهای قابل جابجایی است و دیگر نیازی نیست تا برای مشاهده محتویات درایوها به My Computer مراجعه کنید.

TweakNow DriveShortcut

برای استفاده از این برنامه ابتدا آن را از طریق لینک انتهای مطلب دانلود کرده و اجرا کنید. سپس از شما پرسیده می شود که تمایل دارید میانبر کدام یک از دستگاههای متصل به کامپیوتر در دسکتاپ ساخته شود (مثلا فلش، DVD و…). همچنین شما می توانید با استفاده از گزینه Remember shortcut icon position on the desktop موقعیت ایجاد میانبرها در دسکتاپ را ذخیره کنید تا برنامه هر بار در همان موقعیت آیکن ها را بر روی دسکتاپ قرار دهد. بعد از اعمال و ذخیره تنظیمات از برنامه خارج شوید.

حالا اگر دوباره شما یک DVD، فلش درایو یا هارد اکسترنال را به کامپیوتر متصل کنید به سرعت میانبر آن در دسکتاپ ساخته خواهد شد و زمانی که شما دوباره آنها را از کامپیوتر جدا کنید تمام میانبرهای ساخته شده به صورت خودکار پاک خواهند شد. شما می توانید برنامه TweakNow DriveShortcut را از طریق لینک زیر و به صورت مستقیم از سرور سایت دانلود کنید:

حجم فایل: ۲.۰۹ مگابایت

دانلود: لینک مستقیم

رمز فایل: www.hinetwork.ir

شما می توانید با عضویت در خبرنامه سایت و همچنین صفحه رسمی “های نتورک” در فیس بوک از تازه ترین خبرهای دنیای فناوری اطلاعات مطلع شوید.


Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Responses

  1. با تشکر از سایت فوق العاده تون
    نرم افزار TweakNow DriveShortcut را ویندوز سون ۳۲ بیتی نصب کردم ولی کار نمیکنه