مشاهده و استخراج آیکن های فایل Shell32.dll

آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که آیکن هایی که ویندوز برای پوشه ها و اپلت های مختلف خود استفاده می کند در کجا ذخیره می شوند؟ و یا اینکه چگونه می توان آنها را مشاهده کرد؟ اگر شما سعی کنید با جستجوی فایل های با پسوند ico. به این آیکن ها دسترسی داشته باشید، تلاش شما بی فایده خواهد بود.

تمام آیکن های استفاده شده در ویندوز در یک فایل سیستمی به نام Shell32.dll ذخیره شده اند. این فایل به صورت پیش فرض در مسیر c:\windows\system32 قرار دارد.

آیکن های فایل Shell32.dll

هر آیکن موجود در این فایل، یک عدد منحصر به فرد دارد که از طریق آن عدد می توان به آیکن موردنظر اشاره کرد. معمولا از این روش در ترفندهای رجیستری و به صورت زیر استفاده می شود:

shell32.dll,-number

در حالت پیش فرض، ویندوز هیچ ابزاری برای مشاهده آیکن های فایل Shell32.dll ندارد و شما باید از یک برنامه کمکی برای این منظور استفاده کنید. IconsExtract نام برنامه رایگان و کم حجمی است که با استفاده از آن می توانید به راحتی و با چند کلیک به تمام آیکن ها و اشاره گرهای ماوس موجود در فایل Shell32.dll دسترسی داشته باشید و از آنها یک کپی تهیه کنید.

IconsExtract

برای استفاده از این ابزار کافی است تا بعد از اجرای برنامه، مسیر فایل Shell32.dll را مشخص کرده و بر روی دکمه Search For Icons کلیک کنید. بعد از چند ثانیه تمام آیتم های موجود در این فایل برای شما نمایش داده خواهد شد. در ویندوز ۸ فایل Shell32.dll شامل ۳۲۲ آیتم است. همچنین در مقابل نام هر آیکن، عدد مربوط به آن نیز وجود دارد که می توانید در مواقع لزوم از آنها استفاده کنید. برای استخراج و ذخیره این آیکن ها، بعد از انتخاب آیکن های موردنظر خود بر روی آیکن Save که در نوار ابزار وجود دارد کلیک کنید.

مشاهده و استخراج آیکن های فایل Shell32.dll

توجه داشته باشید که با استفاده از برنامه IconsExtract شما می توانید از هر فایل dll. دیگری نیز آیکن های موجود در آن را استخراج کنید. شما می توانید این ابزار فوق العاده کاربردی و پرتابل را از طریق لینک زیر و به صورت مستقیم از سرور سایت دانلود کنید:

حجم فایل: ۲۰۷ کیلوبایت

دانلود: لینک مستقیم

رمز فایل: www.hinetwork.ir

شما می توانید با عضویت در خبرنامه سایت و همچنین صفحه رسمی “های نتورک” در فیس بوک از تازه ترین خبرهای دنیای فناوری اطلاعات مطلع شوید.


Comments are closed.