چه کسانی تلاش می کنند حساب مایکروسافت شما را هک کنند؟ چه زمانی و کجا ؟ آیا آنها موفق می شوند؟

آیا می دانید که، همانند گوگل و دیگر شرکت ها، مایکروسافت هم از فعالیتها ی حساب کاربری لاگ تهیه می کند؟
این به چه معنیست؟
شما می توانید اطلاعات دقیقی در مورد زمانی که ورود به سیستم انجام می شود (با موفقیت یا نه) در اختیار داشته باشید، از کجا و از نوع وسیله ای که مورد استفاده قرار گرفته است.
بررسی این اطلاعات کمک می کند بدانید که آیا حساب کاربری مایکروسافت شما توسط احزاب غیر مجاز هک
شده است ؟
سپس، شما می توانید اقدامات لازم را برای جلوگیری از ورود به حسابتان را انجام دهید.
ما در اینجا به شما آموزش می دهیم که آیا حساب کاربری شما هک شده است یا خیر ؟

چگونه به فعالیتهای حساب کاربری دسترسی پیدا کنیم ؟

به منظور مدیریت حساب مایکروسافت خود، به https://login.live.com بروید و با ایمیل و رمز عبور خود لاگین کنید. هنگامی که صفحه حساب مایکروسافت باز شد، مطابق شکل زیر به قسمت Recent activity بروید.

 

Microsoft Account Setting

 

بسته به اینکه شما تنظیمات امنیتی حسابتان را چگونه تنظیم کرده اید. ممکن است از شما خواسته شود کد امنیتی اضافی را وارد نمایید که به ایمیل و یا موبایل شما ارسال می شود.
شما می توانید زمان ومکانی را که حساب شما مورد استفاده قرار گرفته است را مشاهده نمایید.

چگونه می توانیم تمامی تلاشهایی که برای ورود به حسابتان همراه با زمان و مکانش را مشاهده کنیم ؟

برای هر تلاشی که برای ورود به حسابتان انجام شده یک لاگ ساخته شده است! روی لاگ های مشکوک کلیک کنید ، و آنها را بررسی نمایید.

 

what time Account Used?

 

لحظه ای تردید نکنید و با دقت تلاشهایی که برای ورود به حسابتان انجام شده است را بررسی نمایید. تجربه ی شخصی ام به من ثابت کرده که لاگ ها را بررسی کنم، فقط در این هفته چندین مرتبه ی برای هک کردن حساب من اقدام کرده اند. فراموش نکنید لحظه ای غفلت و عدم آگاهی امکان دارد خسارات زیادی را به بار آورد.

Successful Signin

 

برای مثال بررسی این لاگ ها توسط من نشان داد که شخصی از روسیه در تلاش بوده به حساب من دسترسی پیدا کند . من اطلاعات از قبیل مرورگر و محل دقیق آن را از طریق این لاگها بدست آوردم.

 

User Account Setting

 

و همچنین فردی که از سیستم عامل مک استفاده می کرد و ساکن انگلستان بود برای هک من تلاش کرده بود.

 

Hacker Location

 

من به شدت به شما توصیه می کنم همیشه لاگ های حسابتان را بررسی نمایید، نه فقط حساب مایکروسافت بلکه از هر حسابی که استفاده می کنید مثل Gmail ، Yahoo و …

اگر حساب من هک شد چه کاری انجام دهم ؟

ابزارهای بسیاری برای این امر توسط سرویس دهنده های ایمیل تعبیه می شود که بررسی آنها در این مقاله مقدور نیست! و ما در آینده به بررسی دقیق آنها خواهیم پرداخت. اما نکته ی مهم این است که شما در اولین قدم پسورد تان را تغییر داده و از پسوردهای قوی استفاده نمایید.

نتیجه گیری 

بررسی لاگ ها امری ضروریست و از اصول امنیتی محسوب می شود ، با رعایت اصول امنیتی که زیاد هم نیستند حصاری امن برای خود و اطلاعاتمان ایجاد کنیم و نیش خندی به این هکرهای تازه به دوران رسیده بزنیم.

 

کاربر گرامی !  شما می توانید با عضویت در هفته نامه ی سایت ، هفته ای یک ایمیل حاوی عنوانهای مطالب قرار داده شده در سایت را دریافت نمایید و هیچ آموزشی را از دست ندهید.


Comments are closed.